Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 30.09.2018

 

 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na uroczystą Inaugurację nowego Roku Akademickiego 2018/2019, która odbędzie się we wtorek 2 października. O godz. 1000 w Bazylice Archikatedralnej zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Abpa Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego. Następnie w gmachu seminaryjnym odbędzie się dalsza część uroczystości. Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu skierowane jest w sposób szczególny do Członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.
 2. Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się w sobotę 13 października. Uroczystości rozpoczną się o godz. 1030. Do udziału w pielgrzymce zaproszeni są członkowie wszystkich grup Żywego Różańca, kapłani diecezjalni i zakonni, siostry zakonne, alumni i wierni świeccy.
 3. Działające przy naszej parafii Studium Muzyki Kościelnej AŁ zaprasza na zajęcia Akademii Sztuk Dobrych i Przyjemnych. Jest to dobra okazja do poszerzenia wiedzy o muzyce, sztukach plastycznych, literaturze, poezji, teatrze i filmie, dzięki zaproszonym do współpracy artystom, wykładowcom akademickim, znawcom sztuki i animatorom kultury. Od 8 października zajęcia odbywać się będą w każdy drugi poniedziałek miesiąca w godz. 1700-2000. Szczegółowe informacje i zgłoszenia na plakacie w gablocie oraz na stronie Studium Muzyki Kościelnej.
 4. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii będą odprawiane o godz. 1730. We wtorki i czwartki różaniec poprowadzą dzieci.
 5. W najbliższy I czwartek 4 października o godz. 1700 odbędzie się zbiórka Służby Liturgicznej Ołtarza. Serdecznie zachęcamy chłopców do poszerzenia grona ministrantów. W tym dniu modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne oraz za kapłanów.
 6. 5 października jest I piątek miesiąca. Zachęcamy do praktykowania I piątków miesiąca i Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej podczas wszystkich Mszy świętych. W tym dniu w parafiach Łodzi obchodzona jest uroczystość św. Faustyny, patronki naszego Miasta.
 7. W I sobotę miesiąca, 6 października, Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 800 w intencjach Kościoła, Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia MARYJA i Telewizji TRWAM.
 8. Młodzież z III klas Gimnazjum, która chce przystąpić do sakramentu bierzmowania w naszej parafii, prosimy o zapisywanie się do 15 października.
 9. Za tydzień, w niedzielę 7 października, zbiórka ofiar na tacę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Niedzieli” przeczytamy między innymi o synodzie o młodych, który w październiku odbędzie się w Rzymie. „Gość Niedzielny” przybliża postać małej, wielkiej świętej Teresy z Lisieux. „Idziemy” pisze o Testamencie Proroka i Świętego Jana Pawła II. Zachęcamy do nabywania także „Źródła”, „Listu do Pani” oraz „Oli i Jasia” dla dzieci.
 11. W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: Henryk Godala lat 83, Julian Kałużny lat 74, Czesław Kłos lat 84 i Mirosława Ulanowska lat 81. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek…