Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 7.10.2018

 1. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy św. i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele celebrujemy codziennie o godz. 1730. We wtorki i czwartki różaniec prowadzą dzieci. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.
 2. Od 8 października w każdy drugi poniedziałek miesiąca w godz. 1700-2000 odbywać się będą zajęcia Akademii Sztuk Dobrych i Przyjemnych w Studium Muzyki Kościelnej AŁ przy naszej parafii. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
 3. Archidiecezjalne Duszpasterstwo Akademickie zaprasza nauczycieli akademickich oraz studentów łódzkich uczelni na uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego, która odbędzie się w niedzielę 14 października w Bazylice Archikatedralnej o godz. 1900.
 4. W przyszłą niedzielę przypada XVIII Dzień Papieski. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Tego dnia Łódzka  Caritas będzie prowadzić akcję KREMÓWKA PAPIESKA, której celem jest pozyskanie funduszy na dofinansowanie obiadów dla dzieci w szkołach. Wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas będą rozprowadzać kremówki przy wyjściu z kościoła.
 5. Zebranie Asysty Parafialnej odbędzie się w przyszłą Niedzielę 14 października o godz. 1700. Zapraszamy osoby chętne do poszerzenia jej grona.
 6. Konferencje przed chrztem dzieci będą w naszej parafii w trzecie piątki miesiąca po Mszy św. wieczornej. W tym miesiącu będzie to piątek 19 października. Zapraszamy rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest swojego dziecka i jeśli to jest możliwe także chrzesnych.
 7. Młodzież III klas gimnazjalnych i osoby dorosłe, które chciałaby przystąpić do sakramentu bierzmowania w naszej parafii w przyszłym roku 2019, zapraszamy do zapisywania się na listę do 15 października po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 8. Dzisiaj zbiórka ofiar na tacę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.
 9. W ostatnim tygodniu dokonany został przegląd dachu naszego kościoła. Na podstawie dokonanej ekspertyzy udokumentowanej fotograficznie zostanie sporządzony harmonogram prac remontowych, które będziemy podejmować na miarę możliwości finansowych parafii. W pierwszej kolejności należy przeczyścić rynny i rury spustowe. Za złożone ofiary indywidualnie, na tacę i konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać. Taca gospodarcza w niedzielę 21 października.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Niedzieli” przeczytamy między innymi o śledztwie w sprawie Ojca Maksymiliana. „Gość Niedzielny” ma dzisiaj w dodatku film Sprawa Chrystusa. „Idziemy” pisze o kanonizacji Pawła VI. Zachęcamy do nabywania także „Źródła”, „Listu do Pani” oraz „Oli i Jasia” dla dzieci.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

Edyta Senderecka-Plich lat 47,

Teresa Szumigaj lat 82

i Ryszard Wojdal lat 66.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.