Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14.10.2018

 

 1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, siostry wizytki, mistyczki, apostołki Najświętszego Serca Jezusowego, która jest także patronką naszej parafii. Do niej przychodził w objawieniach Pan Jezus i dzięki niej świat poznał obietnice związane z kultem Jego Najświętszego Serca. Dla osób pragnących przybliżyć postać Świętej jest do nabycia najnowsza publikacja zawierającą życiorys oraz skuteczne modlitwy i nabożeństwa przez wstawiennictwo św. Małgorzaty Marii Alacoque.
 2. Dzisiaj także przeżywamy XVIII Dzień Papieski. Zbiórkę ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” po Mszach św. przeprowadzą harcerze gromadzący się przy naszym kościele. Łódzka  Caritas prowadzi akcję „Kremówka papieska”. Wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas rozprowadzają kremówki przy wyjściu z kościoła. Harcerzom i wolontariuszom serdeczne dziękujemy. Bóg zapłać!
 3. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele sprawujemy każdego dnia w październiku o godz. 1730. We wtorki i czwartki różaniec prowadzą dzieci.
 4. Zebranie Asysty Parafialnej odbędzie się dzisiaj o godz. 1700. Zapraszamy do poszerzenia jej grona.
 5. We wtorek 16 października o godz. 1630 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca w salce obok kancelarii parafialnej. Zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy.
 6. Zebranie katechetów w środę 17 października o godz. 1900.
 7. Duszpasterstwo Służby Zdrowia i Pracowników Pomocy Społecznej zaprasza wszystkich związanych z posługą chorym, z racji dnia patrona Służby Zdrowia św. Łukasza Ewangelisty, na Mszę św. celebrowaną 18 października o godz. 1800 w parafii pw. Św. Faustyny w Łodzi (Plac Niepodległości 1).
 8. Konferencje przed chrztem dzieci w naszej parafii odbywają się w trzecie piątki miesiąca po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest swojego dziecka, i jeśli to jest możliwe także chrzestnych, w piątek 19 października.
 9. Młodzież III klas gimnazjalnych i osoby dorosłe, które chciałaby przystąpić do sakramentu bierzmowania w naszej parafii w przyszłym roku 2019, zapraszamy do zapisywania się na listę do 22 października po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Pierwsze spotkanie formacyjne odbędzie się w Niedzielę 28 października po Mszy św. o godz.1130.
 10. Zbliża się listopada. Jest to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. „Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba” (św. Jan Paweł II). Od przyszłej Niedzieli po Mszach św. w kościele, w zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy imiona i nazwiska naszych drogich zmarłych do wypominków jednorazowych, oktawalnych, półrocznych lub rocznych. Natomiast od 1 listopada br. modlitwą wypominkową będziemy się modlić w każdą niedzielę od godz. 930.
 11. Za tydzień w niedzielę 21 października taca gospodarcza. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać
 12. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej z naszej parafii zaprasza na spotkanie z kandydatami do Rady Miejskiej i na prezydenta Łodzi, które odbędzie się w piątek 19 października br. o godz. 1830 w budynku Studium Organistowskiego.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która odnosi się do Dnia papieskiego. Tematem „Niedzieli” jest 40. rocznica wyboru Jana Pawła II. „Gość Niedzielny” ma dodatek HABEMUS PAPAM. „Idziemy” pisze o Promieniowaniu ojcostwa w życiu byłych stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Polecamy także „List do Pani” oraz „Ola i Jaś” dla dzieci. Zachęcamy do zapoznania się z miesięcznikiem „Moja Rodzina”.
 14. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

Jacek Bereś lat 72 i Wiesław Fajkowski lat 83.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.