Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 21.10.2018

1. W poniedziałek 22 października br. przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, aby podziękować Bogu za dar Papieża – Polaka.
2. Młodzież III klas gimnazjalnych i osoby dorosłe, które chciałaby przystąpić do sakramentu bierzmowania w naszej parafii w przyszłym roku 2019, zapraszamy do zapisywania się na listę do 22 października po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Pierwsze spotkanie formacyjne odbędzie się za tydzień w Niedzielę 28 października po Mszy św. o godz.11.30.
3. Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Wśród różnego rodzaju form modlitewnej pamięci o zmarłych szczególne miejsce zajmują wypominki. Ich tradycja sięga X wieku. Od dzisiejszej Niedzieli przyjmujemy imiona i nazwiska naszych drogich zmarłych do wypominków jednorazowych, oktawalnych, półrocznych lub rocznych po Mszach w kościele pod chórem, w zakrystii i w tygodniu w kancelarii. Od 1 listopada br. modlitwą wypominkową będziemy się modlić w każdą niedzielę od godz. 9.30.
4. Tydzień temu, w Dzień Papieski, w ramach zbiórki ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy 2370 zł. Serdecznie dziękujemy harcerzom ZHR, gromadzącym się przy naszym kościele, za przeprowadzenie kwesty. W przyszłą Niedzielę, na zakończenie Tygodnia Misyjnego, w naszej parafii odbędzie się zbiórka ofiar na tacę na misje. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać
5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. „Niedziela” ma w dodatku film pt. Wojna totalna. Zabić jak najwięcej, który przestawia tragiczne dzieje Polaków i Polski pod niemiecką okupacją w czasie II wojny światowej. W „Gościu Niedzielnym” jest ciekawy wywiad z Antoniną Krzysztoń, polską pieśniarką, kompozytorką, autorką tekstów. „Idziemy” pisze o posłudze ponad dwóch tysięcy misjonarzy Na krańcach świata. Polecamy także „List do Pani” oraz „Ola i Jaś” dla dzieci. Zachęcamy do zapoznania się z miesięcznikiem „Moja Rodzina”. Z gazetami jest do nabycia najnowsza publikacja zwierająca życiorys oraz skuteczne modlitwy i nabożeństwa przez wstawiennictwo św. Małgorzaty Marii Alacoque, naszej patronki.
6. W sobotę 27 października mija 23. rocznica śmierci bpa Jana Kulika, wieloletniego proboszcza naszej parafii. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 1800 w jego intencji. A teraz módlmy się za niego i tych, którzy w ostatnim tygodniu odeszli od nas:
Sławomir Filipczak lat 81,
Jadwiga Gralak lat 85,
Zyta Kozarek lat 85,
Zuzanna Marczyk lat 81,
i Maria Miszkiewicz lat 82.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Rodzinie i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.