Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 28.10.2018

 

 1. Dzisiejsza Niedziela, kończąca tydzień misyjny, jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku łączmy się duchowo i materialnie z prześladowanym Kościołem w Pakistanie.
 2. W poniedziałek 29 października br. o godz. 1845 będzie Msza św. z udziałem Grupy Odnowy w Duchu Świętym. Chętnych zapraszamy do udziału w tej formacji duchowej.
 3. Noc Świętych w Archikatedrze Łódzkiej odbędzie się w środę 31 października o godz. 1930.
 4. W czwartek 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W naszym kościele Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. Nie będzie jednak Eucharystii o godz. 1300. Na każdej Mszy św. zostaną poświęcone kwiaty i lampki, które zaniesiemy na groby naszych drogich zmarłych jako symbol wiernej miłości i pamięci. Na cmentarzach odbędzie się zbiórka pieniężna na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. O godz. 14oo Msza św. na pobliskim cmentarzu św. Rocha przy ul Zgierskiej 141, po czym procesja z modlitwą różańcową i modlitwami za zmarłych.
 5. Przypominamy, że przez Oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych, tj. od 1 do 8 listopada, nawiedzając pobożnie cmentarz i modląc się za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny jeden każdego dnia, i ofiarować go za jednego zmarłego. Przez całą Oktawę modlimy się wypominkami po Mszy o godz. 1800.
 6. W piątek 2 listopada wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą sprawowane o godz. 700, 730, 800, 900 i 1800 . Nabożeństwo żałobne z wypominkami za zmarłych po Mszach św. o godz. 900 i 1800.
 7. Przyjmujemy imiona i nazwiska naszych drogich zmarłych do wypominków jednorazowych, oktawalnych, półrocznych lub rocznych po Mszach w kościele pod chórem, w zakrystii i w tygodniu w kancelarii. Od przyszłej niedzieli modlitwą wypominkową będziemy się modlić w każdą niedzielę od godz. 930.
 8. W I sobotę miesiąca 3 listopada Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 800 w intencjach Kościoła, Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia MARYJA i Telewizji TRWAM.
 9. Październikowa taca gospodarcza w całości przeznaczona jest na pokrycie kosztów części budowanych nowych granitowych schodów. Dzisiejsza taca jest na misje. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. Polecamy prasę katolicką. Z okazji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym „Niedziela” pisze o współczesnych męczennikach za wiarę. „Gość Niedzielny” przedstawia rekolekcje surwiwalowe jako nową, praktyczną odsłonę klasyki chrześcijańskiej duchowości. „Idziemy” pisze o Kaplicy Czaszek zwanej sanktuarium zadumy nad życiem i śmiercią. Miesięcznik „Moja Rodzina” zachęca do dbania o zdrowie Opowieścią o wątrobie. Polecamy także „L’Osservatore Romano”, „List do Pani” oraz „Ola i Jaś” dla dzieci. Jest do nabycia najnowsza publikacja o św. Małgorzacie Marii Alacoque, patronce naszej parafii, która ukazała się w serii Skuteczni święci.
 11. Wczoraj minęła 23. rocznica śmierci bpa Jana Kulika, wieloletniego proboszcza naszej parafii. Módlmy się za niego i tych, którzy w ostatnim tygodniu odeszli od nas:

Janusz Biegaj lat 64,

Stanisława Dzięciołowska lat 84,

Janusz Kałużniak lat 76,

Stanisława Jankowska lat 87,

Elżbieta Proszczyńska lat 74,

Wacława Rozpara lat 83,

i Irena Wajberg lat 85.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.