Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 04.11.2018

 

  1. Od 1 do 8 listopada trwa Oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych. W tym czasie Kościół daje możliwość uzyskania tzw. odpustu zupełnego. Nawiedzając pobożnie cmentarz i modląc się za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny jeden każdego dnia, i ofiarować go za jednego zmarłego. Przez całą Oktawę modlimy się wypominkami po Mszy o godz. 1800, natomiast w ciągu roku modlitwa wypominkowa będzie w każdą niedzielę o godz. 930.
  2. Kanonicy Archikatedralnej Kapituły Łódzkiej będą sprawować w Bazylice Archikatedralnej Mszę św. w intencji zmarłych biskupów łódzkich oraz zmarłych członków Kapituły w środę 7 listopada o godz. 1200.
  3. Naszą powinnością jest pielęgnować pamięć o ogromie cierpienia polskich dzieci pochodzących z terenu całej okupowanej przez Niemców Polski i uwięzionych w obozie koncentracyjnym w Łodzi przy ul. Przemysłowej. Zapraszamy do udziału we Mszy św. sprawowaną pod przewodnictwem Ks. Bpa Marka Marczaka w czwartek 8 listopada o godz. 1200 w kościele pw. Opatrzności Bożej w Łodzi (ul. dr Józefa Kolińskiego 26), aby upamiętnić najmłodsze ofiary II wojny światowej.
  4. W przyszłą Niedzielę, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1000 w intencji Ojczyzny oraz za wszystkich tych, którzy utracili życie w Jej obronie. Niech w tym dniu połączy nas wspólne dziękczynienie za dobro, któremu na imię Polska.
  5. 11 listopada br. będziemy obchodzić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji – w ramach cyklicznych spotkań – 12 listopada 2018 br. (poniedziałek) Akademia Sztuk Dobrych i Przyjemnych zaprasza na kolejne wykłady: mgr Witold Paprocki [SMK] – Carmen Patrium. Dzieje hymnu narodowego; dr hab. Jerzy Wiśniewski [UŁ] – Wojciech Młynarski o Polsce i Polakach. Zajęcia Akademii odbywają się w godz. 17.00-20.00 w Studium Muzyki Kościelnej AŁ, ul. Zgierska 123.
  6. II Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 18 listopada. Łódzka CARITAS przekazała „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. Tytka to papierowa torba, która dostępna jest przy wyjściu z kościoła. Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przekażmy potrzebującym z sąsiedztwa lub przynieśmy z powrotem przed 18 listopada. Zebrane w ten sposób dary posłużą pomocą najuboższym organizowaną przez Parafialny Ośrodek Pomocy Charytatywnej.
  7. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia w dniu 1 grudnia br. Zapisy w sklepiku.
  8. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. „Niedziela” przypomina Erazma Jerzmanowskiego, Polaka, który oświetlił Amerykę. W „Goścu Niedzielnym” ks. Piotr Pawlukiewicz mówi o złych notowaniach świętości, skarbie na siedmiu metrach i kompasie ustawionym na niebo. „Idziemy” wspomina poetę i eseistę, historyka i znawcę sztuki, ks. prof. Janusza Pasierba. Polecamy także „L’Osservatore Romano”, „List do Pani” oraz „Ola i Jaś” dla dzieci. Jest do nabycia najnowsza publikacja o św. Małgorzacie Marii Alacoque, patronce naszej parafii.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

Janusz Błażejewicz lat 73,

Krystyna Michałowska lat 64,

i Barbara Siemińska lat 68.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.