Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 11.11.2018 ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

 1. Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w przyszłą Niedzielę, 18 listopada o godz. 1700 zapraszamy na koncert patriotyczny w wykonaniu chóru i orkiestry Ogólnokształcacej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi pod dyr. Anny Kamerys.
 2. Z tej samej racji w poniedziałek 12 listopada Akademia Sztuk Dobrych i Przyjemnych zaprasza na wykłady: mgr Witold Paprocki [SMK] – Carmen Patrium. Dzieje hymnu narodowego; dr hab. Jerzy Wiśniewski [UŁ] – Wojciech Młynarski o Polsce i Polakach. Zajęcia Akademii odbywają się w godz. 1700-2000 w Studium Muzyki Kościelnej AŁ, ul. Zgierska 123.
 3. W trzeci czwartek miesiąca 15 listopada o godz. 1700 zapraszamy na Różaniec. Podczas modlitwy pragniemy z Maryją prosić Boga w intencji naszej Ojczyzny.
 4. Konferencje przed chrztem dzieci w naszej parafii odbywają się w trzecie piątki miesiąca po Mszy św. wieczornej. Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest swojego dziecka, i jeśli to jest możliwe także chrzestnych, zapraszamy w piątek 16 listopada.
 5. Kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w Niedzielę 18 listopada po Mszy św. o godz.1800.
 6. Także w przyszłą Niedzielę na Mszy św. o godz. 1000 odbędzie się poświęcenie opłatków, które będą rozprowadzane po domach w naszej parafii.
 7. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia w dniu 1 grudnia br. Zapisy w sklepiku.
 8. Serdecznie witamy s. Czesławę Pizoń, która rozpoczyna posługę zakrystianki w naszym kościele. Jednym z zadań będzie dbałość o kwiaty. Przy tej okazji przypominamy, że ofiary składane do puszki pod figurą św. Józefa są przeznaczone na dekoracje kwiatowe. Siostrze Czesławie życzymy, aby jej posługa w kościele przynosiła radość z realizacji powołania niosącego innym nadzieję Chrystusowej Miłości. Szczęść Boże!
 9. Z racji przypadającego w przyszłą Niedzielę II Światowego Dnia Ubogich dzisiejsza taca przeznaczona jest na Dom Opieki „Pomocna Dłoń” CARITAS Archidiecezji Łódzkiej w miejscowości Kaszewice niedaleko Bełchatowa, który będzie służył osobom starszym, potrzebującym opieki i życzliwej troski w jesieni ich życia z terenu naszej Archidiecezji. Do puszki zbieramy ofiary na Kościół Prześladowany w Pakistanie. W przyszłą Niedzielę taca gospodarcza. W ostatnim czasie złożono ofiary: Rodzina Radia Maryja 150 zł, Krąg Kościoła Domowego 120 zł. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Niedzieli” o świadomości tworzeniu wolnego państwa i roli Józefa Piłsudskiego mówi historyk, prof. Wiesław Jan Wysocki. „Gość Niedzielny” przybliża Panamę przed Światowymi Dniami Młodzieży. W „Idziemy” przeczytamy o wkładzie Kościoła katolickiego w odzyskaniu przez Polekę niepodległości. „Moja Rodzina” pisze jak przygotować dzieci na śmierć kogoś bliskiego. Polecamy także „L’Osservatore Romano” oraz „Ola i Jaś” dla dzieci.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

Zofia Biedrzycka lat 86,

Eugenia Gluba lat 91,

Stanisław Gołdyn lat 88,

Krystyna Michałowska lat 64,

Kazimierz Ulanowski lat 84,

i Alfred Werner lat 88.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.