Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 18.11.2018 II Światowy Dzień Ubogich

 

 1. W dzisiejszą Niedzielę przeżywamy w Kościele II Światowy Dzień Ubogich. Za przekazane dary w „Tytkach charytatywnych”, bedących wsparciem dla najuboższych, serdecznie dziękujemy.
 2. Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy dzisiaj o godz. 1700 na koncert patriotyczny w wykonaniu chóru i orkiestry Ogólnokształcacej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi pod dyr. Anny Kamerys.
 3. Także w dzisiejszą Niedzielę odbywa się poświęcenie opłatków, które będą przez upoważnionych Panów rozprowadzane po domach w naszej parafii. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie w duchu jedności ze wspólnotą parafialną. Są już świece Caritas, które można nabyć wspierając Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 4. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się we wtorek 20 listopada o godz. 1630 w salce okob kancelarii. Zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy.
 5. Zebranie katechetów w środę 21 listopada o godz. 1900.
 6. W czwartek 22 listopada, we wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, zapraszamy po Mszy św. o godz. 1800 na krótki koncert organowy w wykonaniu naszego organisty Kamila Lengiera.
 7. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia w dniu 1 grudnia.
 8. Zmienione zostało podłączenie oświetlenia w kościele i jest znacznie jaśniej. Serdecznie dziękujemy Panu Mirosławowi Pęzikowi i ekipie mu towarzyszącej za wykonaną pracę. Bóg zapłać!
 9. Dzisiaj taca gospodarcza. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Niedzieli” przeczytamy o obchodach 100. rocznicy odzyskania niepodległości. „Gość Niedzielny” przedstawia szewca, który szył buty dla świętego Jana Pawła II. „Idziemy” pisze o modzie na czystość. Polecamy także czasopisma „Moja Rodzina”, „L’Osservatore Romano” oraz „Ola i Jaś” dla dzieci.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

Krystyna Czarniawska lat 79,

Arkadiusz Fornalczyk lat 86,

Józef Jaskuła lat 92,

Barbara Kropiwnicka lat 88,

i Ryszard Napierała lat 87.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.