Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 25.11.2018 Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

 

 1. W dzisiejszą Niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 1000 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i zostanie odmówiona Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia.
 2. Za tydzień, pierwszą Niedzielą Adwentu, rozpoczynamy w Kościele nowy rok liturgiczny. Adwent bezpośrednio przygotowuje nas do godnego, chrześcijańskiego przeżycia zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, ale także na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa w mocy i chwale. Przez cały Adwent w dni powszednie Msze święte roratnie odprawiane będą o godz. 7oo.
 3. W ostatnią Niedzielę odbyło się poświęcenie opłatków, które są rozprowadzane po domach i mieszkaniach w naszej parafii. Roznoszący opłatki Panowie wyposażeni są w odpowiedni dokument identyfikacyjny wydany przez naszą parafię. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie w duchu jedności ze wspólnotą parafialną. Opłatek będzie można także nabyć w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Są świece Caritas rozprowadzane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 4. W poniedziałek 26 listopada o godz. 1845 będzie Msza św. z udziałem Grupy Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy do udziału w tej formacji duchowej.
 5. W piątek 30 listopada przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Jest to dzień imienin ks. infułata Andrzeja Dąbrowskiego. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800, podczas której będziemy się modlić w intencji Solenizanta.
 6. W I sobotę miesiąca 1 grudnia Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 800 w intencjach Kościoła, Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia MARYJA i Telewizji TRWAM.
 7. Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza na XIV spotkanie Członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi w sobotę 1 grudnia br. O godz. 1400 w Bazylice Archikatedralnej celebrowana będzie Mszą św., po której nastąpi spotkanie w Seminarium. Zaproszenie skierowane jest także do osób, które chciałyby włączyć się we wspólną modlitwę za Seminarium i o powołania kapłańskie.
 8. Tego samego dnia Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia.
 9. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Listopadowa taca gospodarcza to 7117 zł. W całości przeznaczamy ją na wybudowane, nowe granitowe schody. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Niedzieli” przeczytamy o stulatku o. Jerzym Tomzińskim, paulinie znanym z poczucia humoru, skromności i dobroci serca. „Gość Niedzielny” pisze o Papieżu naszej niepodległości, Benedykcie XV. W „Idziemy” znany biblista, ks. prof. Waldemar Chrostowski, mówi o Apokalipsie . Polecamy także „Moją Rodzinę”, „L’Osservatore Romano” oraz „Ole i Jasia” dla dzieci.
 11. W ostatnim tygodniu odszedł od nas Ryszard Kępka, lat 53.

Wieczny odpoczynek racz mu  dać Panie…

Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.Tego samego