Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Narodzenie Pańskie 25.12.2018

 

„Nowonarodzone Dziecię

Bezbronne i całkowicie zależne od opieki Maryi i Józefa, zawierzone ich miłości, jest całym bogactwem świata. Ono jest dla nas wszystkim! W tym Dziecięciu – Synu, który został nam dany – znajdujemy wytchnienie dla naszych dusz…”

(św. Jan Paweł II)

Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego

życzymy, by ten czas obfitował w radość, pokój, serdeczną pamięć o innych i doświadczenie głębokiego spotkania z Bogiem – Emmanuelem.

Szczęść Boże

 

  1. W czwartek 27 grudnia rozpoczynamy „kolędę”, czyli tradycyjne odwiedziny naszych parafian. Z tymi, którzy zechcą nas przyjąć, chcemy się modlić, błogosławić rodzinom i dzielić się informacjami na tematy religijne, a także na temat naszej parafii. Porządek wizyt w tym tygodniu jest następujący:

27.12.2018r.  (czwartek) od godz. 1600 – ul. Biegańskiego, ul. Folwarczna, ul. Olszowa, ul. Łagiewnicka, al. Róż, ul. Cedrowa

28.12.2018r.  (piątek)  od godz. 1600 – ul. Orzeszkowej, ul. Pogodna, ul. Zdrojowa, ul. Karłowicza, ul. Malwowa, ul. Przyrodnicza, ul. Chabrowa,
ul. Makowa, ul. Hortensji, ul. Botaniczna

29.12.2018r.  (sobota)  od godz. 1000 –  ul. Żarnowcowa, ul. Głogowa, ul. Owocowa, ul. Skrzypowa, ul. Wrzosowa, ul. Krzewowa, ul. Jaśminowa,
ul. Bzowa, ul. Jaskrowa, ul. Jałowcowa ul. Julianowska (budownictwo jednorodzinne)

  1. Od 1 stycznia 2019 roku, w dni powszednie zmieni się porządek Mszy św., które będą sprawowane o godz. 700, 730, 1700 i 1800. Niedzielny układ Mszy św. pozostaje bez zmian. Kancelaria parafialna będzie czynna w godz. 900-1100(IX-VI) i 1500-1700.
  2. Zapraszamy do udziału w koncercie „Betlejem w Łodzi”, jaki odbędzie się w Atlas Arenie 12 stycznia (sobota) 2019 roku o godz. 1800. To niezwykły koncert kolęd z różnych stron świata, podczas którego będziemy łamać się opłatkiem z Ks. Abp. Grzegorzem Rysiem. Bilety na to wydarzenie są do nabycia na stronie betlejemwpolsce.pl Z okazji koncertu są w zakrystii do nabycia cegiełki charytatywne „Ambasador Miłosierdzia” dla wsprcia podejmowanych dzieł CARITAS.
  3. Do nabycia jest nasz, parafialny kalendarz na nowy 2019 rok. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.