Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

IV NIEDZIELA ADWENTU 23.12.2018

 

  1. Dzisiejsza IV Niedziela Adwentu jest Dniem Skupienia, który ma nas przygotować do uroczystości Bożego Narodzenia. Jutro zapraszamy na ostatnie roraty o godz. 7oo. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18oo w ramach nabożeństwa poświęcimy szopkę i figurę Dzieciątka Jezus. Także dzisiaj wieczorem po Mszy św. o godz. 18oo zapraszamy na spotkanie formacyjne młodzież III klas gimnazjalnych, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
  2. Jutro wigilia Bożego Narodzenia, z którą związana jest tradycja wieczerzy wigilijnej. Przeżyjmy ją w duchu chrześcijańskiej tradycji z najbliższymi, we wzajemnej życzliwości. Niech temu rodzinnemu spotkaniu towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa Chrystusa, śpiewanie kolęd, życzliwość i pokój. Do stołu wigilijnego nie powinno podawać się alkoholu. Tego dnia, w poniedziałek nie będzie Mszy świętej wieczornej. Natomiast o północy odprawiona będzie tradycyjne Pasterka. Do udziału w niej zapraszamy serdecznie wszystkich parafian, a także przybyłych do naszych rodzin gości.
  3. W uroczystość Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 700. Pozostałe Msze jak w każdą Niedzielę. W drugi dzień świąt porządek Mszy świętych już w całości jak w każdą niedzielę.
  4. W poświęcone opłatki można się jeszcze zaopatrzyć w zakrystii. Do nabycia są świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Siostry Karmelitanki z klasztoru przy ul. św. Teresy przygotowały „sianko” do dekoracji stołu wigilijnego. Polecamy także kalendarze parafialne na nowy 2019 rok, które już do nas dotarły.
  5. W czwartek 27 grudnia rozpoczynamy „kolędę”, czyli tradycyjne odwiedziny naszych parafian. Z tymi, którzy zechcą nas przyjąć, chcemy się modlić, błogosławić rodzinom i dzielić się informacjami na tematy religijne, a także na temat naszej parafii. Porządek wizyt w tym tygodniu jest następujący:

27.12.2018r.  (czwartek) od godz. 1600 – ul. Biegańskiego, ul. Folwarczna, ul. Olszowa, ul. Łagiewnicka, al. Róż, ul. Cedrowa

28.12.2018r.  (piątek)  od godz. 1600 – ul. Orzeszkowej, ul. Pogodna, ul. Zdrojowa, ul. Karłowicza, ul. Malwowa, ul. Przyrodnicza, ul. Chabrowa,
ul. Makowa, ul. Hortensji, ul. Botaniczna

29.12.2018r.  (sobota)  od godz. 1000 –  ul. Żarnowcowa, ul. Głogowa, ul. Owocowa, ul. Skrzypowa, ul. Wrzosowa, ul. Krzewowa, ul. Jaśminowa,
ul. Bzowa, ul. Jaskrowa, ul. Jałowcowa ul. Julianowska (budownictwo jednorodzinne)

  1. Od 1 stycznia 2019 roku, w dni powszednie zmieni się porządek Mszy św., które będą sprawowane o godz. 700, 730, 1700 i 1800. Niedzielny układ Mszy św. pozostaje bez zmian. Kancelaria parafialna będzie czynna w godz. 900-1100(IX-VI) i 1500-1700.
  2. Zapraszamy do udziału w koncercie „Betlejem w Łodzi”, jaki odbędzie się w Atlas Arenie 12 stycznia (sobota) 2019 roku o godz. 1800. To niezwykły koncert kolęd z różnych stron świata, podczas którego będziemy łamać się opłatkiem z Ks. Abp. Grzegorzem Rysiem. Bilety na to wydarzenie są do nabycia na stronie betlejemwpolsce.pl Z okazji koncertu są w zakrystii do nabycia cegiełki charytatywne „Ambasador Miłosierdzia” dla wsprcia podejmowanych dzieł CARITAS.
  3. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. Zachęcamy do czytania świątecznych, podwójnych numerów czasopism katolickich. „Niedziela” zawiera obrzęd wieczerzy wigilijnej, śpiewnik kolędowy i płytę z kolędami w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego. W „Gościu Niedzielnym” Konrad Krajewski, jałmużnik papieski, opowiada o swojej posłudze wśród ubogich. W „Idziemy” ks. prof. Bartosz Adamczewski wyjaśnia co oznacza, że Słowo ciałem się stało. Polecamy także „Moją Rodzinę” i „L’Osservatore Romano”.
  5. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

Teresa Szarwark, lat 76,

Maria Thiele-Wieczorek, lat 60,

i Zdzisław Welfel, lat 87.

Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie…                                          

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.