Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

III NIEDZIELA ADWENTU 16.12.2018

 1. W następną IV Niedzielę Adwentu, 23 grudnia, w naszej wspólnocie parafialnej odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia. Poprowadzi go ks. Piotr Mieloszyński, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Msze św. roratnie ku czci NMP są sprawowane przez cały Adwent w dni powszednie o godz. 7oo. Serdecznie zapraszamy!
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18oo, w ramach nabożeństwa pomodlimy się Różańcem.
 3. We wtorek 18 grudnia o godz. 1630 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca w salce obok kancelarii parafialnej. Zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy. Tego samego dnia o godz. 1900 odbędzie się zebranie katechetów.
 4. W trzeci czwartek miesiąca 20 grudnia o godz. 1700 zapraszamy na Różaniec. Tego samego dnia o godz. 1930 w naszym kościele odbędzie się skupienie księży z Dekanatu Łódź Radogoszcz. Prosimy o modlitwę w intencji powołań i za powołanych.
 5. Konferencje przed chrztem dzieci w naszej parafii odbywają się w trzecie piątki miesiąca po Mszy św. wieczornej. Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest swojego dziecka, i jeśli to jest możliwe także chrzestnych, zapraszamy w piątek 21 grudnia.
 6. Młodzież III klas gimnazjalnych, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w w przyszłą Niedzielę 23 grudnia po Mszy św. o godz.1800.
 7. W poświęcone opłatki można się zaopatrzyć w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Do nabycia są świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Siostry Karmelitanki z klasztoru przy ul. św. Teresy przygotowały „sianko” do dekoracji stołu wigilijnego, z którego ofiary są przeznaczone na ich utrzymanie.
 8. Od 1 stycznia 2019 roku, w dni powszednie zmieni się porządek Mszy św., które będą sprawowane o godz. 700, 730, 1700 i 1800. Niedzielny układ Mszy św. pozostaje bez zmian. Kancelaria parafialna będzie czynna w godz. 900-1100(IX-VI) i 1500-1700.
 9. W dzisiejszą Niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Obrony Życia im. Stanisławy Leszczyńskiej. W ostatnim tygodniu Irena Paduch złożyła 100 zł. na Kościół. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. Polecamy lekturę prasy katolickiej. „Niedziela” wspomina zmarłego prezydenta Georga H. Busha, człowieka niezwykłego formatu, który był mistrzem dyplomacji, a zarazem miał wielkie poczucie humoru. „Gość Niedzielny” ma dołączony bezpłatny dodatek – płyta CD „Najpiękniejsze kolędy”. W „Idziemy” Józef Augustyn SJ, rekolekcjonista z Centrum Duchowości w Częstochowie, mówi o ciszy, która służy życiu. Polecamy także „Moją Rodzinę”, „L’Osservatore Romano” oraz „Ole i Jasia” dla dzieci.
 11. W ostatnim tygodniu odeszły od nas:

Anna Brzezińska, lat 36,

Marianna Krynicka, lat 78,

Zuzanna Lizak, lat 82,

Irena Śledzińska, lat 84

i Eleonora Werner, lat 92.

Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie…                                          

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.