Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

II NIEDZIELA ADWENTU 9.12.2018

  1. Każdy dzień Adwentu przybliża nas na spotkanie z Jezusem. Pomocą do dobrego przeżycia zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, ale także do przygotowania się na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa w mocy i chwale, będzie Adwentowy Dzień Skupienia, który przeżyjemy w niedzielę 23 grudnia. Poprowadzi go ks. Piotr Mieloszyński, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Niepowtarzalny adwentowy klimat tworzą Msze św. roratnie ku czci NMP, które są sprawowane przez cały Adwent w dni powszednie o godz. 7oo. Serdecznie zapraszamy!
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18oo, w ramach nabożeństwa pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  3. Także dzisiaj zapraszamy uczniów klas VII i VIII ze szkół podstawowych po Mszy św. o godz. 1800 na spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  4. W poniedziałek 10 grudnia br. odbędą się kolejne dwa wykłady w ramach Akademii Sztuk Dobrych i Przyjemnych:

Jak powstaje obraz? – opowie malarz Piotr Turek, a na pytanie Do czego służy rezydencja? na przykładzie renesansowych i barokowych pałaców – odpowie dr hab. Piotr Gryglewski z Uniwersytetu Łódzkiego. Początek zajęć o godz. 1700 w budynku Studium Muzyki Kościelnej.

  1. W poświęcone opłatki można się zaopatrzyć w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Do nabycia są świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Siostry Karmelitanki z klasztoru przy ul. św. Teresy przygotowały „sianko” do dekoracji stołu wigilijnego, z którego ofiary są przeznaczone na ich utrzymanie.
  2. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom parafian od nowego roku kalendarzowego, tj. od 1 stycznia 2019 roku, w dni powszednie zmieni się porządek Mszy św., które będą sprawowane o godz. 700, 730, 1700 i 1800. Niedzielny układ Mszy św. pozostaje bez zmian. Kancelaria parafialna będzie czynna w godz. 900-1100(IX-VI) i 1500-1700.
  3. W dzisiejszą Niedzielę zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Za tydzień taca gospodarcza oraz zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia im. Stanisławy Leszczyńskiej. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. „Niedziela” pisze o parafii największego osiedla we Lwowie, zamieszkałego przez ponad 250 tys. Ludzi, którego historia jest podobna do losów Nowej Huty w Krakowie. „Gość Niedzielny” wyjaśnia czym właściwie jest niepokalane poczęcie NMP i w jaki sposób formował się ten dogmat Kościoła. W „Idziemy” ks. prof. Dariusz Kowalczyk SJ, dziekan Wydziału Teologicznego Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego, mówi O niezmiennych prawdach Kościoła. Polecamy także „Moją Rodzinę”, „L’Osservatore Romano” oraz „Ole i Jasia” dla dzieci.
  5. W ostatnim tygodniu odszedł od nas:

Zbigniew Misztal, lat 85.

Wieczny odpoczynek racz mu  dać Panie…                                         

Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

  1. Módlmy się o pomyślność szczytu klimatycznego COP24, który ma miejsce w Katowicach słowami Papieża Franciszka z encykliki „Laudato Si”;

 Boże ojcze, prowadź nas.

Pomóż nam działać z miłością i odwagą

W Twoje imię, O Panie,

Pomóż nam spełnić nasz obowiązek

ochrony Ziemi, naszego wspólnego domu. 

Oto wołanie Ziemi i wołanie ubogich.

Boże Ojcze, otocz nas swoją mocą i światłością,

pomóż nam chronić każde życie

I przygotować się na lepszą przyszłość,

na nadejście Twojego Królestwa

równości, pokoju, miłości i piękna.

Amen.