Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

V Niedziela Zwykła 10.02.2019

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  2. W poniedziałek 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzimy XXVII Światowy Dzień Chorego. W tym dniu na Mszach o godz. 900 (dodatkowo) i o godz. 1800 będzie udzielany chorym sakrament namaszczenia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy chorych, ich rodziny oraz wszystkich, którzy opiekują się chorymi.
  3. W ramach Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa w każdy piątek jest sprawowana Msza św. o godz. 1800, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy nowennowe. Zachęcamy do składania intencji, w których pragniemy się modlić we wspólnocie Kościoła. Kartki z intencjami wkładamy do skrzynki przy zakrystii.
  4. Konferencje przed chrztem dzieci w naszej parafii odbywają się w trzecie piątki miesiąca po Mszy św. wieczornej. Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest swojego dziecka, i jeśli to jest możliwe także chrzestnych, zapraszamy w piątek 15 lutego.
  5. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy wizyty kolędowe w domach i mieszkaniach naszych parafian. Serdecznie dziękujemy za okazywaną życzliwość, gościnnść i troskę o Kościół. W następną Niedzielę dokonamy podsumowania tegorocznej kolędy.
  6. Posługę zakrystianki w naszym kościele podjęła siostra Elżbieta Jusiak. Jednym z zadań będzie dbałość o kwiaty. Przy tej okazji przypominamy, że ofiary składane do puszki pod figurą św. Józefa są przeznaczone na dekoracje kwiatowe. Siostrze Elżbiecie życzymy dużo radości z posługi w w naszej parafii. Szczęść Boże!
  7. Trwają przygotowania do wylewki dalszej części remontowanych schodów. Prosimy o ostrożne korzystanie z wejścia do kościoła i wchodzenie wyremontowaną częścią schodów. Na czas remontu drzwi wejściowe kościoła od strony kancelarii i dzwonnicy będą otwarte w ciągu tygodnia.
  8. Za tydzień taca gospodarcza. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone podczas kolędy i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  9. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. „Niedziela” przybliża francuskie sanktuarium w Lourdes. „Gość Niedzielny” ma dodatek 100-lecie Sejmu Ustawodawczego. W „Idziemy” przeczytamy o sakramencie namaszczenia chorych. Polecamy również „L’Osservatore Romano” oraz „Ole i Jasia” dla dzieci.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

Marianna Kędzierska, lat 88,

Kazimierz Lisowski, lat 77,

Dorota Matera-Jabłońska, lat 54,

i Bolesław Sujecki, lat 75.

Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie…                                          

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia