Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

VI Niedziela Zwykła 17.02.2019

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa pomodlimy się Różańcem, szczególnie polecając naszą wspólnotę parafialną.
  2. Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi zaprasza Parafian na Radogoską Noc Pamięci, która odbędzie się dzisiaj (17 lutego) w godz. 2100-2200 na terenie Oddziału Martyrologii Radogoszcz przy ul. Zgierskiej 147. Swoją obecnością damy wyraz pamięci więźniom byłego hitlerowskiego Rozszerzonego Więzienia Policyjnego Radogoszcz, którzy w nocy z 17 na 18 stycznia 1945 r. zostali bestialsko pomordowani przez okupanta niemieckiego.
  3. We wtorek 19 lutego o godz. 1630 spotkanie formacyjne Żywego Różańca w salce obok kancelarii parafialnej. Zapraszamy chętnych!
  4. W trzeci czwartek miesiąca 21 lutego o godz. 1730 jak zwykle modlimy się Różańcem, zwłaszcza pamiętając o naszej Ojczyźnie.
  5. W ramach Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa w każdy piątek jest sprawowana Msza św. o godz. 1800, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy nowennowe. Zachęcamy do składania intencji, w których pragniemy się modlić we wspólnocie Kościoła. Kartki z intencjami wkładamy do skrzynki przy zakrystii.
  6. Trwają przygotowania do wylewki dalszej części remontowanych schodów. Prosimy o ostrożne korzystanie z wejścia do kościoła i wchodzenie wyremontowaną częścią schodów. Na czas remontu drzwi wejściowe kościoła od strony kancelarii i dzwonnicy będą otwarte w ciągu tygodnia.
  7. W dniach od 27 grudnia ubiegłego roku do 7 lutego bieżącego roku odwiedzaliśmy naszych parafian w ramach tzw. kolędy. Zostaliśmy przyjęci w 2912 domach i mieszkaniach, co stanowi 37% z całości. Nasza wspólnota parafialna w większości to ludzie w wieku dojrzałym. Wiele osób ze względu na choroby pozostaje na stałe w swoim lokum, korzystając bardzo często z pomocy rodzinnej i sąsiedzkiej. Dla niektórych wizyta kolędowa jest jedną łącznością z parafią. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, okazywaną życzliwość, gościnność i troskę o Kościół. Spotkanie z duszpasterzem było okazją do przyjęcia Bożego błogosławieństwa, ale także do dawania odważnego świadectwa wiary i przynależności do Chrystusowego Kościoła w miejscu zamieszkania. Niepokoi fakt, że 20%, tj. 1/5 mieszkańców z terenu parafii odmówiło spotkania z księdzem. Są to nie tylko ludzie innego wyznania i religii, ale często przeżywający kryzys wiary, poszukujący Boga oraz także określający się jako niewierzący. Dużo, bo prawie 43%, mieszkań i domów było zamkniętych. Najczęściej są one puste lub wynajmowane. Stawia to wszystko przed nami, jako wspólnotą parafialną, nowe wyzwania i zachęca jeszcze bardziej do ufnej modlitwy. Dzięki złożonym ofiarom podczas tegorocznej kolędy w dużej części spłaciliśmy zaciągnięte długi. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone podczas kolędy i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech Bóg Wam błogosławi!
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. „Niedziela” w związku z Rokiem Stanisława Moniuszki przybliża postać artysty i patrioty. „Gość Niedzielny” szuka odpowiedzi na pytanie: Czy Pan Bóg potrzebuje naszego cierpienia? „Idziemy” podsumowuje Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Polecamy również miesięczniki: „Moja Rodzina”, „L’Osservatore Romano” oraz „Ole i Jasia” dla dzieci.
  9. W ostatnim tygodniu odszedł od nas:

Ryszard Kosiorek, lat 70.

Wieczny odpoczynek racz mu  dać Panie…                                         

Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia