Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

VII Niedziela Zwykła 24.02.2019

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 nabożeństwo do Ducha Świętego w intencji trwającego Synodu duszpasterskiego w Kościele Łódzkim.
  2. W pierwszy piątek miesiąca, 1 marca, wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 730 i wieczorem o 1730. W ramach Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa jest sprawowana Msza św. o godz. 1800, a po niej modlitwy nowennowe. Zachęcamy do składania intencji na kartkach do skrzynki przy zakrystii.
  3. Z racji na I sobotę miesiąca, 2 marca, o godz. 730 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”.
  4. Trwają prace przy remoncie schodów. Prosimy o ostrożne poruszanie się przy wejścia do kościoła i wchodzenie wyremontowaną częścią schodów od strony kancelarii i dzwonnicy.
  5. Tacę gospodarczą z miesiąca lutego przeznaczamy na rachunki za ogrzewanie kościoła, które tylko w ostatnim miesiącu wyniosły: 6082 zł i 58 gr. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto i złożone na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W „Niedzieli” przeczytamy o Siostrze stulatce i jej służbie dla sześciu Papieży. „Gość Niedzielny” przybliża posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej w Kościele. „Idziemy” pisze o Mszach świętych z modlitwą o uzdrowienie. Polecamy również miesięczniki: „Moja Rodzina”, „L’Osservatore Romano” oraz „Ole i Jasia” dla dzieci.
  7. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

Stanisław Przygocki, lat 74,

Łucja Salej, lat 86,

i Kazimierz Wrzesiński, lat 75.

Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie…                                          

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia