Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

VIII Niedziela Zwykła 03.03.2019

 

  1. W dniu dzisiejszym (3 marca) rozpoczynamy 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Młodzi trzeźwi i wolni”. Odpowiedzialność za trzeźwość młodych, czyli za ich trzeźwe myślenie, za ich bycie wolnymi od wszelkich uzależnień spoczywa na wszystkich dorosłych, zwłaszcza na rodzicach, kapłanach, nauczycielach i wychowawcach. Dlatego dzisiaj z racji pierwszej Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne w intencji trzeźwości Narodu.
  2. W środę 6 marca Popielcem rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W ten dzień obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Wielki Post jest przygotowaniem do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową podczas Mszy św. o godz. 700, 730, 900 (dodatkowo) oraz 1700 i 1800 sprawowany będzie obrzęd posypania głów popiołem. W Popielec zbiórka ofiar do puszek na dzieła realizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej. W Środę Popielcową rozpoczyna się kolejna edycja akcji Jałmużna Wielkopostna. Można pobrać przekazane do parafii skarbonki Jałmużny Wielkopostnej, które przyniesiemy w Niedzielę Miłosierdzia Bożego i przekażemy Zespołowi Charytatywnemu działającemu przy parafii.
  3. Z Wielkim Postem związane jest nabożeństwo Drogi Krzyżowej, którą będzie odprawione w każdy piątek o godz. 1730 dla dzieci i po Mszy św. o godz. 1800 dla dorosłych. Natomiast nabożeństwo Gorzkich Żalów w każdą niedzielę o godz. 1715.
  4. 7 marca jest pierwszy czwartek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne o 1730. Tego dnia także zebranie katechetów z naszej parafii o 1900.
  5. Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej działające przy naszej parafii zaprasza na zajęcia II semestru Akademii Sztuk Dobrych i Przyjemnych. Spotkania odbywają się w każdy drugi poniedziałek miesiąca w godz. 1800 – 2000. Najbliższe spotkanie 11 marca: wykład: Historia pieśni pasyjnej – ks. Grzegorz Kopytowski oraz koncert: Pieśni pasyjne w wykonaniu zespołu wokalnego „In Corso”. Wstęp wolny.
  6. Siostry Służebniczki zapraszają młodzież w wieku 16-35 lat na skupienie, które odbędzie się 16 marca w Liskowie k/Kalisza. Szczegóły w zakrystii.
  7. Trwają prace przy remoncie schodów. Prosimy o ostrożne poruszanie się przy wejścia do kościoła i wchodzenie wyremontowaną częścią schodów od strony kancelarii i dzwonnicy. W niedziele dodatkowo jest otwarte wejście do kościoła od strony Krzyża przez kaplicę św. Antoniego. Można także wyjść przez zakrystię. Za utrudnienia przepraszamy.
  8. Świecka misjonarka Barbara Rajczyk, którą gościliśmy w ostatnią Niedzielę w naszej parafii, serdecznie dziękuje za okazaną pomoc materialną przekazaną na misje. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone do skarbonek oraz na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. „Niedziela” przypomina przyjaciela Jana Pawła II, sługę Bożego bpa Jana Pietraszko. „Gość Niedzielny” ma dodatek IPN o młodych, niezłomnych i wyklętych. „Idziemy” pisze o Stowarzyszeniu Spotkania Małżeńskie. Polecamy również „L’Osservatore Romano” oraz „Ole i Jasia” dla dzieci.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

Róża Chyży, lat 89,

Eugeniusz Dyjas, lat 83,

Marian Rybicki, lat 72,

i Kazimierz Włodarczyk, lat 75.

Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie…                                          

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia