Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

I Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2019

 

 1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post przygotowujący nas do uroczystości Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Jest to czas wyciszenia, modlitwy, refleksji, postu, wyrzeczeń, jałmużny, praktykowania uczynków miłosiernych względem duszy i ciała. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej dzieci o godz. 1730 i dorosłych po Mszy św. o godz. 1800. Natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są w każdą niedzielę o godz. 1715.
 2. Środą Popielcową w Łodzi rozpoczęło się wielkopostne pielgrzymowanie do Kościołów Stacyjnych naszego miasta. W naszej świątyni w piątek 29 marca o godz. 1800 Mszy św. będzie przewodniczył ks. Abp Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki. Pełny wykaz Kościołów Stacyjnych znajduje się w gablocie.
 3. Jutro 11 marca o godz. 1800 w ramach Akademii Sztuk Dobrych i Przyjemnych w Studium Muzyki Kościelnej odbędzie się wykład: Historia pieśni pasyjnej – ks. Grzegorz Kopytowski oraz koncert: Pieśni pasyjne w wykonaniu zespołu wokalnego „In Corso”. Wstęp wolny.
 4. We wtorek 12 marca ks. prałat Grzegorz Kopytowski obchodzi imieniny. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 w intencji solenizanta.
 5. W 6. rocznicę wyboru kard. Jorge Bergoglio na Stolicę Piotrową w środę 13 marca o godz. 1800 w Archikatedrze Łódzkiej odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji Papieża Franciszka, której przewodniczył będzie Ks. Bp Ireneusz Pękalski.
 6. Młodzież III klas gimnazjalnych, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w w najbliższy czwartek 14 marca po Mszy św. o godz.1800.
 7. Konferencje przed chrztem dzieci w naszej parafii odbywają się w trzecie piątki miesiąca po Mszy św. wieczornej. Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest swojego dziecka zapraszamy w najbliższy piątek 15 marca.
 8. II niedziela Wielkiego Postu, zwana Ad Gentes w Kościele polskim jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji za tydzień zbierane będą ofiary do puszek na pomoc polskim misjonarzom.
 9. W ramach akcji Jałmużna Wielkopostna można pod chórem pobrać przekazane do parafii skarbonki Jałmużny Wielkopostnej, które przyniesiemy w Niedzielę Miłosierdzia Bożego i przekażemy Zespołowi Charytatywnemu działającemu przy parafii.
 10. Arena RODZIN odbędzie się 12 kwietnia br. w Atlas Arenie w Łodzi. Jest to spotkanie, które po Arenie Młodych dedykowane jest dla rodzin celem wzmocnienia ich wiary i wzajemnej miłości. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Wejście na spotkanie tylko z bezpłatnymi biletami wstępu, które można odebrać w parafii lub w Centrum Służby Rodzinie w Łodzi.
 11. Siostry Służebniczki zapraszają młodzież na skupienie, które odbędzie się 16 marca w Liskowie k/Kalisza. Szczegóły w zakrystii.
 12. Trwają prace przy remoncie schodów. Prosimy o ostrożne poruszanie się przy wejścia do kościoła i wchodzenie wyremontowaną częścią schodów od strony kancelarii i dzwonnicy. W niedziele dodatkowo jest otwarte wejście do kościoła od strony Krzyża przez kaplicę św. Antoniego. Można także wyjść przez zakrystię.
 13. Dzisiaj zbiórka ofiar na tacę na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej. W Popielec w ramach zbiórki ofiar do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej zebrano 749 zł i 88 gr. W tym tygodniu na schody 200 zł złożyli Maria i Tadeusz Sąsiadek. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto i złożone do skarbonek oraz na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. „Niedziela” pisze o pontyfikacie papieża Franciszka, który wciąż zaskakuje. Na początku Wielkiego Postu „Gość Niedzielny” podejmuje temat sensu umartwienia i pokuty. „Idziemy” pisze o stuleciu relacji dyplomatycznych między Watykanem i Polską. Polecamy również „L’Osservatore Romano” oraz „Ole i Jasia” dla dzieci.
 15. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

Włodzimierz Gidyński, lat 91,

Maria Korbicka, lat 81,

Mirosława Łatkowska-Włodek, lat 76,

Elżbieta Pająk, lat 69,

i Sławomir Zaleśny, lat 74.

Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie…                                             

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia