Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

V Niedziela Wielkiego Postu 07.04.2019

 

 1. Dzisiaj w ramach Nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 1715 będzie koncert pasyjny w wykonaniu Chóru Salezjańskiej Szkoły Muzycznej w Lutomiersku. Serdecznie zapraszamy.
 2. Akademia Sztuk Dobrych i Przyjemnych zaprasza w poniedziałek 8 kwietnia br. na wykład: O śpiewie w teatrze. Od opery do musicalu. Po wykładzie koncert: Od opery do musicalu – Marta Gabryelczak-Paprocka – sopran, Grażyna Malec – fortepian. Początek o godz. 1800 w siedzibie Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej przy naszym kościele. Wstęp wolny
 3. We wtorek 9 kwietnia o godz. 1630 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.
 4. Z okazji 9. rocznicy katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem Kuria Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na Mszę św. w Bazylice Archikatedralnej w środę 10 kwietnia o godz. 1800.
 5. W 79. rocznicę Zbrodni Katyńskiej 12 kwietnia w Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa 27) o godz. 1100 pod przewodnictwem Ks. Abp. Grzegorza Rysia zostanie odprawiona Msza św. w intencji zamordowanych w 1940 roku oficerów Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Państwa Polskiego.
 6. Parafia Najświętszej Maryi Panny Łaskawej w Łodzi (ul. Goplańska 11/13) zaprasza na Ekstremalną Drogą Krzyżową oraz całonocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem 12 kwietnia o godz. 2100. Zapisy na stronie edk.org.pl
 7. Za tydzień 14 kwietnia br. przypada Niedziela Palmowa. Przypominamy o przyniesieniu do poświęcenia palemek, szczególnie zachęcamy dzieci do ich wykonania.
 8. W Niedzielę Palmową odbędzie się Marsz dla Jezusa. Rozpoczęcie o godz. 1315 w kościele oo. Jezuitów (ul. Sienkiewicza 60).
 9. Rekolekcje Wielkopostne prowadzone przez Ks. Abp. Grzegorza Rysia rozpoczną się w Niedzielę Palmową w kościele oo. Jezuitów (ul. Sienkiewicza 60). Nauki Rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy św.: w niedzielę o godz. 1800 i 2030, natomiast od poniedziałku do środy o 1800.
 10. Prosimy o ostrożne poruszanie się przy kościele w związku z renowacją schodów. Wchodzimy wyremontowaną częścią schodów. W niedziele dodatkowo jest otwarte wejście przez kaplicę św. Antoniego.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary indywidualne, na konto, do skarbonek i na tacę.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. „Niedziela” pisze o „Domu dla relikwii Katyńskich”. „Gość Niedzielny” jest dziś z dodatkiem filmu o św. Ignacym Loyola. „Idziemy” pisze o egzorcyzmach. Polecamy również „Moją Rodzinę” oraz „Olę i Jasia” dla dzieci.
 13. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

Regina Badełek, lat 86,

Krystyna Bień, lat 83,

Eugenia Grochowska, lat 92,

Julia Majewska, lat 93,

Romuald Sęk, lat 74,

i Henryka Żukowska, lat 85.

Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie…                                          

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia