Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Palmowa 14.04.2019

 

  1. Obchodzimy dziś Niedzielę Palmową, rozpoczynającą Wielki Tydzień. Kulminacyjne dni Wielkiego Tygodnia to Triduum Paschalne. Wielki Czwartek – pamiątka Ostatniej Wieczerzy, czyli ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Chrystusa. Pamiętajmy, że obowiązuje post ścisły. Wielka Sobota – dzień milczenia i czuwania, które kończy Wigilia Paschalna, zaczynająca obchody Wielkanocy. Nabożeństwa w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek rozpoczynać się będą o godz. 1800. Obrzędy Wigilii Paschalnej, zakończone procesją rezurekcyjną, rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godz. 2000. Na nabożeństwo Wigilii Paschalnej przynosimy świece.
  2. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. W Wielki Piątek o godz. 1500 Siostry Służebniczki i członkowie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego rozpoczną Godziną Miłosierdzia Bożego nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia. Ofiary zbierane do puszek podczas Nabożeństwa wielkopiątkowego przeznaczone zostaną na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu: Odnowę w Duchu Świętym, małżonków z „Kościoła Domowego”, Koło „Radia Maryja”, Koła Żywego Różańca, ministrantów, harcerzy i wszystkich, którzy czują potrzebę osobistej modlitwy adoracyjnej przed Chrystusem Eucharystycznym.
  3. Z Wielką Sobotą związany jest zwyczaj święcenia pokarmów na stół wielkanocny. Obrzęd ten rozpoczniemy w naszym kościele o godz. 8oo a zakończymy o 1900, godzinę przed nabożeństwem Wigilii Paschalnej.
  4. Porządek Mszy świętych w Niedzielę Wielkanocną i w Poniedziałek Wielkanocny jest jak w każdą niedzielę. W drugi dzień świąt po Mszach świętych odbywać się będzie zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Instytutu Teologicznego w Łodzi.
  5. Zachęcamy do spowiedzi przed Świętami Wielkanocnymi, szczególnie w pierwszych dniach Wielkiego Tygodnia. Spowiadamy podczas Mszy św. o 700, 730, 1700 i 1800.
  6. Przypominamy o ostrożnym poruszanie się przy kościele w związku z renowacją schodów. Wchodzimy wyremontowaną częścią schodów. W niedziele dodatkowo jest otwarte wejście przez kaplicę św. Antoniego.
  7. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, do skarbonek i na tacę, a szczególnie na remont schodów składamy serdeczne Bóg zapłać.
  8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. „Niedziela” przybliża tajemnicę trzech dni Triduum Paschalnego. „Gość Niedzielny” pisze o serialu Znałem Jezusa, który w czasie Wielkiego Tygodnia pojawi się na małym ekranie w Polsce. W „Idziemy” przeczytamy o Ciszy Wielkiego Tygodnia. Polecamy również „Moją Rodzinę” oraz „Olę i Jasia” dla dzieci.
  9. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

Eugeniusz Caban, lat 82,

Andrzej Soszyński, lat 89,

Henryk Szewczyk, lat 94,

Jacek Wasilewski, lat 73,

Janina Wiśnik, lat 82,

i Krystyna Wysocka, lat 78.

Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie…                                          

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia