Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 21.04.2019

 

  1. Święta Wielkanocne zachęcają nas do odkrycia na nowo prawdy o Zmartwychwstaniu naszego Pana Jezusa Chrystusa. Życzymy Parafianom i Gościom, aby radość ze zwycięstwa Światła nad ciemnością, Życia nad śmiercią, Prawdy nad fałszem i przewrotnością, otwierała na przemieniającą moc zmartwychwstałego Zbawiciela w codziennym życiu i utwierdzała w drodze do świętości. Szczęść Boże.
  2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Po Mszach św. będzie zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Instytutu Teologicznego w Łodzi.
  3. W czwartek 25 kwietnia ks. proboszcz Jarosław Pater obchodzi imieniny. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 w intencji Solenizanta.
  4. W piątek w oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje post.
  5. Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Jest to patronalne święto Caritas Archidiecezji Łódzkiej i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia Bożego. Tego dnia do kosza przed ołtarzem złożymy skarbonki Jałmużny Wielkopostnej, których zawartość będzie wsparciem dla działalności naszego Parafialnego Ośrodka Charytatywnego.
  6. Do przyszłej Niedzieli trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj i w Poniedziałek Wielkanocny będzie po Mszy św. o godz. 1800, w tygodniu po Mszy św. o 1700.
  7. Naszą wdzięczność kierujemy pod adresem tych, którzy zaangażowali się w godne przygotowanie Wielkiego Tygodnia: Asyście Parafialnej, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Harcerzom, Siostrom Służebniczkom, które przygotowały dekorację kaplicy nawiedzenia, grobu, ołtarza i wszystkim wiernym uczestniczącym w tych nabożeństwach.
  8. Ze względu na Święta Wielkanocne taca gospodarcza będzie w przyszłą Niedzielę. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, do skarbonek i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w której przeważają treści poświęcone Wielkanocy. Ponadto „Niedziela” przybliża tzw. Rewolucję studencką z 1968 roku. W „Gościu Niedzielnym” jest reportaż z Jerozolimy. W „Idziemy” przeczytamy o Podróży Muńka Staszczyka, wokalisty T.Love. Od Świąt Wielkanocnych w parafiach Archidiecezji Łódzkiej jest rozprowadzany „Przewodnik Katolicki” z ośmiostronicowym dodatkiem łódzkim, który ma pokazywać życie naszego lokalnego Kościoła. Polecamy również „Moją Rodzinę” oraz „Olę i Jasia” dla dzieci.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

Daniela Iwanek, lat 72,

Agnieszka Komisarczyk, lat 44,

i Sławomir Piernikowski, lat 71.

Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie…                                          

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia