Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

III Niedziela Wielkanocna 05.05.2019

 

  1. W dzisiejszą Niedzielę odbywa się III Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Wydarzenie to inauguruje obchody XI Tygodnia Biblijnego pod hasłem „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1, 12) oraz nawiązuje do pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski w 1979 r.
  2. Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś zaprasza na koncert na rzecz odbudowy Katedry Notre-Dame w Paryżu, który odbędzie się 10 maja br. o godz. 2000 w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi. Podczas koncertu zostaną wykonane Nieszpory Ludźmierskie Jana Kantego Pawluśkiewicza.
  3. XXVIII piesza pielgrzymka w intencji trudnych problemów miasta i regionu pod hasłem: „Młodzi trzeźwi i wolni” odbędzie się w sobotę 11 maja. Rozpoczęcie o godz. 900 w Bazylice Archikatedralnej, a zakończenie w Sanktuarium św. Antoniego w Łodzi-Łagiewnikach Eucharystią około godz. 1300.
  4. W przyszłą Niedzielę na Mszy św. o godz. 1000 odbędzie się Pierwsza Komunia święta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 172. Odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego i spowiedź dzieci w sobotę o godz. 900. Także w przyszłą Niedzielę 12 maja o godz. 1130 odbędzie się rocznica I Komunii świętej dzieci z tej samej szkoły, które w ubiegłym roku przeżywały  swoją uroczystość pierwszokomunijną. Spowiedź tych dzieci w sobotę o godz. 1000. Apelujemy do rodziców i rodzin dzieci pierwszokomunijnych, aby uroczystości odbyły się w atmosferze prawdziwie rodzinnej i religijnej.
  5. Nabożeństwa majowe są sprawowane w dni powszednie o godz. 1730, a w Niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
  6. Taca gospodarcza z kwietnia jest przeznaczona na zakup kamienia w związku z remontem schodów. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, do skarbonek i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Niedzieli” przeczytamy o Misterium korony cierniowej. „Gość Niedzielny” pisze o Drogach siostry Walentyny, która skończyła sto lat. „Idziemy” przypomina historię Świętych schodów w Rzymie. „Przewodnik Katolicki” przybliża Bałkańskich katolików przed pielgrzymką papieża Franciszka do Bułgarii i Macedonii.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

Stanisław Jarek, lat 89,

Bolesław Kamiński, lat 92,

Cecylia Szymanowska, lat 86,

i Piotr Warylik, lat 66.

Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie…                                          

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia