Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

IV Niedziela Wielkanocna 12.05.2019

 

  1. Dziś w 4. Niedzielę Wielkanocy, nazywaną Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
  2. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że w sobotę 18 maja br. o godz. 1000 abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, udzieli święceń diakonatu 7 alumnom roku piątego. Natomiast w sobotę 25 maja o godz. 1000 udzieli święceń kapłańskich 9 diakonom. Obie uroczystości odbędą się w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich.
  3. Jutro 13 maja obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy św. o godz. 1800 rozpocznie się procesja fatimska z modlitwą różańcową. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Akademia Sztuk Dobrych i Przyjemnych zaprasza na kolejne wykłady w poniedziałek 13 maja br. o godz. 1800: Motywy muzyczne w malarstwie od średniowiecza do współczesności – Marzena Sroczyńska-Gudajczyk; O śpiewie kobiet w kościele zachodnim – dr Bogna Bohdanowicz. Zajęcia odbywają się w siedzibie Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej, ul. Zgierska 123 w Łodzi. WSTĘP WOLNY.
  5. W przyszłą Niedzielę na Mszy św. o godz. 1000 odbędzie się Pierwsza Komunia święta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 65. Odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego i spowiedź dzieci w sobotę o godz. 900. Także w przyszłą Niedzielę 19 maja o godz. 1130 odbędzie się rocznica I Komunii świętej dzieci z tej samej szkoły, które w ubiegłym roku przeżywały  swoją uroczystość pierwszokomunijną. Spowiedź tych dzieci w sobotę o godz. 1000. Ponawiamy apel do rodziców i rodzin  dzieci pierwszokomunijnych, aby uroczystości te odbyły w atmosferze prawdziwie rodzinnej i religijnej. Pomóżmy dzieciom, aby te wydarzenia na długo pozostały w pamięci ze względu na religijną atmosferę.
  6. Przypominamy, że nabożeństwa majowe są sprawowane w dni powszednie o godz. 1730, a w Niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
  7. Zakończył się półroczny okres wypominek za zmarłych. Zainteresowanych kontynuowaniem modlitwy za zmarłych na kolejne półrocze zapraszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  8. Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca maja taca gospodarcza. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, do skarbonek i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W „Niedzieli” przeczytamy o Bożym zapaleńcu, ks. Andrzeju Urbańskim, który z matką Teresą z Kalkuty organizował misje w Indiach. „Gość Niedzielny” przypomina objawienia w Fatimie. „Idziemy” pisze o Aniele Miłosierdzia nad Wilnem. „Przewodnik Katolicki” przybliża życie kleryków z racji rozpoczynającego się Tygodnia Modlitw o powołania. Polecamy również „L’Osservatore Romano” oraz „Olę i Jasia” dla dzieci.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

Jerzy Krupa, lat 87,

i Jolanta Kuczyńska, lat 73.

Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie…                                          

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia