Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

V Niedziela Wielkanocna 19.05.2019

 

  1. Warsztaty Cantus Gregorianus odbędą się w Łodzi w dniach 26 czerwca – 1 lipca br. W programie zaplanowane są msze św. ze śpiewem gregoriańskim oraz nabożeństwa w łódzkiej Archikatedrze. Wykład inauguracyjny o kulcie Najświętszego Serca Jezusowego wygłosi ks. Jean-Marie Piotrowski (Abbé, Belgia). Szczegółowe informacje wraz z formularzem zgłoszeń znajdują się na stronie: www.szkolachoralu-lodz.pl
  2. We wtorek 21 maja o godz. 1630 spotkanie formacyjne Żywego Różańca w salce obok kancelarii parafialnej.
  3. W przyszłą Niedzielę na Mszy św. o godz. 1000 odbędzie się
    I Komunia święta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 55 i ze Szkoły Podstawowej „Scholasticus”. Odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego i spowiedź dzieci w sobotę o godz. 900. Także w przyszłą Niedzielę 26 maja o godz. 1130 odbędzie się rocznica I Komunii świętej uczniów z tych samych szkół, które w ubiegłym roku przeżywały swoją uroczystość pierwszokomunijną. Spowiedź tych dzieci w sobotę o godz. 1000.
  4. Dzisiaj taca gospodarcza. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, do skarbonek i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W łódzkim dodatku „Niedzieli” poznamy siedmiu nowych diakonów Kościoła Łódzkiego. „Gość Niedzielny” pisze o Nowym sanktuarium Św. Rity na mapie Polski. W „Idziemy” przeczytamy o posłudze Dentystki wśród Pigmejów. „Przewodnik Katolicki” pisze o komunii świętej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Polecamy również „Olę i Jasia” dla dzieci.
  6. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

Janina Kapowicka, lat 70,

i Anna Silecka, lat 87.

Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie…                                          

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia