Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

VI Niedziela Wielkanocna 26.05.2019

 

  1. Dzisiaj jest Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Rodzicielkach.
  2. Uczniów klas VII i VIII ze szkół podstawowych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie formacyjne w czwartek 30 maja po Mszy św. o godz. 1800.
  3. W piątek 31 maja święto Nawiedzenia NMP. O godz. 1730 ostatnie nabożeństwo majowe odbędzie się z procesją. W tym dniu rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego.
  4. W pierwszą sobotę 1 czerwca rozpoczniemy nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa, które będą sprawowane w tygodniu o godz. 1730, a w Niedziele po Mszy św. o godz. 1800. Pierwsze nabożeństwo czerwcowe odbędzie się z procesją. Tego dnia rano o godz. 730 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”.
  5. Taca gospodarcza w maju jest przeznaczona na zakup kamienia w związku z remontem schodów. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na działalność duszpasterską Archidiecezji Łódzkiej, zaś zbiórka do puszek na organizowane przez Caritas kolonie letnie dla dzieci. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, do skarbonek i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W „Niedzieli” o swoich mamach opowiadają bp Antoni Długosz i ks. Marek Dziewiecki. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o Afrykańskiej Notre Dame. „Idziemy” pisze o Pomocnikach Matki Bożej. „Przewodnik Katolicki” jest z dodatkiem 5 minut z Bogiem na czerwiec. Polecamy również miesięcznik „Moja rodzina” i „Olę i Jasia” dla dzieci.
  7. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w wierze, nadziei i miłości.