Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 02.06.2019

 

  1. Wczoraj rozpoczął się miesiąc czerwiec poświęcony nabożeństwom do Serca Jezusowego. Jest to miesiąc szczególnie bliski naszej parafii ze względu na jej tytuł: Najświętszego Serca Jezusowego. Nabożeństwa czerwcowe są sprawowane w tygodniu o godz. 1730, a w Niedziele po Mszy św. o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy.
  2. 6 czerwca przypada pierwszy czwartek miesiąca. Podczas nabożeństwa czerwcowego będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne.
  3. W pierwszy piątek miesiąca, 7 czerwca, wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 730 i 1730. Miesiąc czerwiec jest dobrą okazją do przypomnienia znaczenia praktyki spowiedzi i Komunii świętej pierwszopiątkowej. Jest to forma wynagrodzenia Sercu Jezusowemu za krzywdy wyrządzane przez grzechy. Zachęcamy do tej praktyki dzieci, młodzież i dorosłych.
  4. Przyszła niedziela 9 czerwca  jest uroczystością Zesłana Ducha Świętego. Rozpoczyna ona zwykły okres liturgiczny i kończy czas Komunii św. Wielkanocnej. Tego dnia „Fundacja Życie” wraz z Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi zaprasza na „Marsz dla życia i rodziny”. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. w parafii Wniebowzięcia NMP w Łodzi (ul. Kościelna 8/10) o godz. 1430, podczas której będzie możliwość podjęcia się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Potem nastąpi przejście ulicą Zgierską do parku na Julianowie, gdzie zaplanowany jest Festyn Rodzinny.
  5. Grupa teatralna „Na nowo…”, w skład której wchodzą osoby konsekrowane i młodzi Kościoła Łódzkiego, zaprasza na spektakl ,,Przypatrzcie się powołaniu waszemu…”. Przedstawienie zostanie wystawione dzisiaj 2 czerwca o godz. 1500 i 1900 oraz jutro 3 czerwca o godz. 1900 w sali teatralnej Zespołu Szkół Salezjańskich w Łodzi (ul. Wodna 34). Wstęp wolny.
  6. W ostatnim tygodniu złożono ofiarę 200 zł na remont schodów. Dzisiaj zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, do skarbonek i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. „Niedziela” pisze o święceniach kapłańskich na onkologii. „Gość Niedzielny” jest z dodatkiem IPN o pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Polski. W „Idziemy” przeczytamy o Stanisławie Niemczyku, wybitnym twórcy budowli sakralnych. „Przewodnik Katolicki” pisze o towarzyszeniu młodym, aby rodzić w nich nowe życie. Polecamy również miesięcznik „Moja rodzina” i „Olę i Jasia” dla dzieci.
  8. W minionym tygodniu odszedł od nas:

Jerzy Niedzwiecki, lat 86.

Wieczny odpoczynek racz mu  dać Panie…                                         

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia