Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 09.06.2019

 

 1. Dzisiejsza Niedziela kończy wielkanocny okres liturgiczny i czas Komunii św. wielkanocnej.
 2. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Uroczysta Msza święta o godz. 1800.
 3. W czwartek 13 czerwca przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy św. o godz. 1800 rozpocznie się procesja Fatimska z różańcem. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o świętość kapłanów i nowe powołania do służby w Kościele.
 4. W sobotę 15 czerwca o godz. 1800 odbędzie się w naszej parafii bierzmowanie. Liturgia na Mszy św. nie będzie z Niedzieli, ale z obrzędu sakramentu. Prosimy parafian o modlitwę w intencji młodzieży przystępującej do bierzmowania.
 5. W czwartek 20 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte odprawione będą o godz. 700, 830. Po Mszy świętej o godz.  1000 odbędzie się procesja eucharystyczna. W procesji przejdziemy tradycyjną trasą, tj. ulicami: Zgierską, Biegańskiego, Orzeszkowej, Julianowską i Zgierską z powrotem do kościoła. Mszy świętej o godz. 1130 nie będzie, kolejna Msza święta sprawowana będzie po procesji. Msze święte wieczorne jak w każdą niedzielę: o godz. 1800 i 1930. Nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 1800. Prosimy parafian o dekoracje domów i ulic – zgodnie ze zwyczajem – oraz o budowę ołtarzy w dotychczasowych miejscach i wzajemną pomoc przy budowie ołtarzy. Zachęcamy do licznego udziału we Mszy świętej i procesji, w szczególności prosimy o udział grup parafialnych: Liturgicznej Służby Ołtarza, Asysty, dzieci i innych. Prosimy o wsparcie asysty podczas organizowania procesji. Zgłoszenia chętnych przyjmuje ks. Zenon.
 6. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 14 lipca br. Szczegóły w gablocie i w kiosku przy wyjściu z kościoła.
 7. Studium Organistowskie (ul. Zgierska 123), przygotowujące do wykonywania funkcji organisty kościelnego, w dniu 25 czerwca br. o godz. 1700 rozpoczyna rekrutację na rok akademicki 2019/2020. Szczegółowe informacje na stronie Studium oraz na plakacie.
 8. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że najbliższa rekrutacja będzie miała miejsce w dniach 5-6 lipca br. (piątek-sobota). Kolejna odbędzie się 12-13 września (czwartek-piątek). Szczegółowe informacje można uzyskać u swoich duszpasterzy lub na stronie internetowej: wsd.lodz.pl
 9. Instytut Teologiczny w Łodzi informuje o rekrutacji na rok akademicki 2019-2020 na: 6-letnie niestacjonarne studia magisterskie z teologii o profilu katechetycznym, 2-letnie teologiczno-katechetyczne niestacjonarne studia podyplomowe. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: archidiecezja.lodz.pl/pwtw
 10. W ostatnim tygodniu złożono ofiary: 100 zł i 400 zł na remont schodów. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza. Dzisiejsza zbiórka ofiar na tacę jest przeznaczona na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, do skarbonek i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. „Niedziela” pisze o św. Małgorzacie Marii Alacoque, francuskiej mistyczce i propagatorce nabożeństwa do Najświętszego Serca, która jest także patronką naszej parafii. „Gość Niedzielny” jest z dodatkiem płyty CD z pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. W „Idziemy” przeczytamy o służbie w Gwardii Szwajcarskiej na Watykanie. „Przewodnik Katolicki” pisze o Nowych chrześcijanach w starej Europie. Polecamy również „Moją Rodzinę”, „L’Osservatore Romano” oraz „Olę i Jasia” dla dzieci.
 12. W minionym tygodniu odeszli od nas:

Andrzej Franasik, lat 75,

Wacława Kurdowicz, lat 90,

Irena Mieczyńska, lat 91,

i Maria Weber, lat 82.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…                                           

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia

 

WYJAZD PIELGRZYMKOWO TURYSTYCZNY DO MEDJUGORIE Z WYPOCZYNKIEM NA CHORWACKICH PLAŻACH W DNIACH 19.08-27.08.2019r.

Ilość uczestników: 40 Koszt całkowity: 750 PLN + 190 euro Zaliczka 300zł – płatna do 31.05.2019r.II rata 450zł – płatna do 30.06.2019r.III rata 190 euro – płatna w autokarze w dniu wyjazdu

1 dzień – 19.08.2019, poniedziałek wyjazd w godzinach południowych w kierunku granicy. Przejazd non stop przez Katowice, Czechy,Austrię, Słowenię, Chorwację.

2 dzień – 20.08.2019, wtorek – Trogir i SplitPrzyjazd do Trogiru. Zwiedzanie miasta z polskojęzycznym przewodnikiem; spacer uliczkami trogirskiejstarówki: Brama Lądowa (Kopnena vrata) z figurą bł. Jana z Trogiru – patrona miasta., Pałac Stafileo (Palača Stafileo), Katedra św. Wawrzyńca (Sv. Lovre),Pałac Ćipiko (Palača Ćipiko). Czas wolny.Przejazd do Splitu. Spacer z polskojęzycznym przewodnikiem: pałac cesarza Djoklecjana (III –IV wiek), brama pałacowa Porta Aurea, świątynia Jupitera, pozostałości akweduktu. Czas wolny.Przejazd do pensjonatu pod Medjugorie, zakwaterowanie, Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień – 21.08.2019, środa – Podbrdo (Góra Objawień) – Medjugorie – Wodospady KravicaWczesne śniadanie. Zwiedzanie Podbrdo – Góry Objawień, miejsca pierwszych objawień Matki Bożej,następnie zwiedzanie miasta Medjugorie z polskojęzycznym przewodnikiem: Kaplica Adoracji, Kamiennafigura Królowej Pokoju (dzieło Dino Felicjo z Włoch, która stała się symbolem sanktuarium,figura św. Leopolda Bogdana Mandicia patrona spowiedników, miejsce modlitwy przy figurzeZmartwychwstałegoZbawiciela.Następnie przejazd na wodospady Kravica na rzece Trebiżat, jednego z niezwykłych i uroczych miejscBośni i Hercegowiny, odpoczynek – możliwość kąpieli i plażowania. Powrót do pensjonatu.Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień – 22.08.2019, czwartek – Zaostrog – Riviera Makarska (plaża)Śniadanie. Przejazd do miejscowości Zaostrog. Plażowanie. Powrót do pensjonatu. Obiadokolacja i nocleg

5 dzień – 23.08.2019, piątek – Dubrownik Śniadanie. Wyjazd do Dubrownika, zwiedzanie miasta z przewodnikiem polskojęzycznym. Czas wolny.Dla chętnych (dodatkowo płatne wstęp ok. 20 euro):mury obronne okalające miasto, wjazd kolejkąlinową na Wzgórze Srđ (412 m n. p. m) najbardziej spektakularny punkt widokowy Dubrownika. Zewzgórza widać całą panoramę miasta oraz tajemniczą wyspę Lokrum (niewielka wysepka położona ok600m od Dubrownika, nazywana „wyspą miłości” lub ogrodem Dubrownika). Powrót do pensjonatu na obiadokolację i nocleg.

6 dzień- 24.08.2018, sobota – Góra Kriżewac, Mostar i BlagajŚniadanie. Wczesny wyjazd pod Górę Krzyżową Kriżewac – wzgórze wznoszące się nad Medjugorie 520m, w trakcie wejścia na górę odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej.Następnie przejazd do Mostaru, zwiedzanie pięknego starego miasta bośniackiego wraz z przewodnikiem polskojęzycznym, przejazd słynną Aleją Snajperów, spacer po starym rynku, możliwość dokonania zakupu oryginalnych pamiątek, czas wolny.Następnie przejazd do miasteczka Blagaj z muzułmańskim klasztorem derwiszów z przełomu XV i XVIw, ze źródłem rzeki Buny. W drodze powrotnej możliwość zrobienia zakupów w markecie KONZUM.Powrót do pensjonatu na obiadokolację i nocleg.

7 dzień – 25.08.2019, niedziela – Zaostrog – Riviera Makarska (plaża)Śniadanie. Przejazd w okolice miasteczka Zaostrog. Plażowanie. Dla chętnych udział we Mszy św. w różnych językach świata o godzinie 19.Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień – 26.08.2019, poniedziałek – Gradac i Hvar Śniadanie. Wykwaterowanie z pensjonatu około godziny 8.00. Wyjazd do Gradaca i przepłynięcie kutrem na wyspę Hvar (najdłuższa wyspa Chorwacji – 77 km, słynącą z licznych upraw lawendy. W rejsie powrotnym na kutrze obiad (ryba z grilla, rakija, wino, soki). Następnie czas wolny na plażowanie i odpoczynek.

9 dzień – 27.08.2019, wtorek Powrót do kraju w godzinach popołudniowych.Każdego dnia możliwość uczestniczenia w wieczornej Mszy Świętej w różnych językach świata.Po mszy odbywa się święcenie pamiątek i dewocjonaliów.

Cena obejmuje:–przejazd komfortowym autokarem–zakwaterowanie w pensjonacie (3 km od centrum Medjugorie) – pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami–wyżywienie: 6 śniadań i 6 obiadokolacji–program turystyczny j.w.–bilety wstępu do zwiedzanych obiektów–koszt przewodników polskojęzycznych–ubezpieczenie (NNW, KL)–podatek turystyczny Informacje dodatkowe:–całość trasy obejmuje przejazd około 4000 km –wyjazd można zrealizować podstawie dokumentu tożsamości (dowodu osobistego lub paszportu ważnego co najmniej 3 miesiące od daty zakończenia imprezy)–kolejność zwiedzania punktów programu może ulec przesunięciu lub odwróceniu–wpłaty I i II raty (PLN) należy wpłacić na konto: 85 2490 0005 0000 4004 3739 8089(dane odbiorcy: Jakub Szymański)(w tytule wpłaty prosimy o wpisanie: imię i nazwisko uczestnika oraz termin i kierunek wyjazdu) W przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości prosimy o kontakt pod numerem telefonicznym:+48 535 596 818 lub adres: fortes.lodz@interia.pl