Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XIII Niedziela Zwykła 30.06.2019

 

 1. Dzisiaj ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe z procesją po Mszy św. o godz. 1800.
 2. Jutro rozpoczyna się nowy miesiąc. Lipiec jest czasem wakacji i letniego wypoczynku. Dzieciom i młodzieży oraz dorosłym, którzy będą korzystać z przysługujących im urlopów, życzymy dobrego i miłego odpoczynku. Wszystkich powierzamy opiece Bożej, abyście bezpiecznie wrócili do swoich domów. Jednocześnie apelujemy: nie zapominajcie o Panu Bogu, o Mszy świętej niedzielnej, o codziennej modlitwie. Wszędzie są świątynie i wszędzie można się modlić. Proszę pamiętać, że gdziekolwiek będziecie, macie obowiązek dawać świadectwo swojej wiary, wierności tradycjom religijnym i przywiązaniu do zasad moralnych wobec ludzi, których będziecie spotykać.
 3. W związku z okresem letnim ulega zmianie porządek Mszy świętych w niedziele. W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy świętych o godz. 1300 i 1800.  Oznacza to, że Msze święte w niedziele będą sprawowane o godz. 700,  830, 1000 i 1130  oraz o godz. 1930. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu będzie czynna od poniedziałku do piątki tylko po południu w godz. 1500-1700.
 4. 4 lipca przypada pierwszy czwartek miesiąca. Podczas nabożeństwa o godz. 1730 będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne.
 5. W pierwszy piątek miesiąca, 5 lipca, wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 730 i o 1730.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca, 6 lipca, o godz. 730 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”.
 7. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii organizuje w dniu 14 lipca br. pielgrzymkę do Częstochowy. Szczegóły w gablocie.
 8. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że najbliższa rekrutacja będzie miała miejsce w dniach 5-6 lipca br. (piątek-sobota). Kolejna odbędzie się 12-13 września (czwartek-piątek). Szczegółowe informacje można uzyskać u swoich duszpasterzy lub na stronie internetowej: wsd.lodz.pl
 9. Instytut Teologiczny w Łodzi informuje o rekrutacji na rok akademicki 2019-2020 na: 6-letnie niestacjonarne studia magisterskie z teologii o profilu katechetycznym, 2-letnie teologiczno-katechetyczne niestacjonarne studia podyplomowe. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: archidiecezja.lodz.pl/pwtw
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary indywidualne, na konto, do skarbonek i na tacę. Niech dobry Bóg obdarza wszelkimi potrzebnymi łaskami.
 11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W „Niedzieli” przeczytamy o łzach Matki Bożej w Lublinie. „Gość Niedzielny” przypomina początek kultu Serca Jezusowego. „Idziemy” ukazuje obraz statystycznego młodego Polaka jaki wyłania się z raportu Młodzież 2018. „Przewodnik Katolicki” jest z dodatkiem 5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień lipca. Polecamy również „Olę i Jasia” dla dzieci.
 12. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

Marek Jałowiecki, lat 74,

Marianna Malinowska, lat 86,

Sławomir Maruszewski, lat 57,

i Genowefa Zgierska, lat 89.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…                                           

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia