Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XIV Niedziela Zwykła 07.07.2019

 

  1. Dzisiaj o godz. 1900 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne z racji pierwszej Niedzieli miesiąca wraz z modlitwą o urodzaje.
  2. W czwartek 11 lipca przypada święto św. Benedykta, Patrona Europy.
  3. W sobotę 13 lipca po Mszy św. o godz. 1800 odbędzie się procesja Fatimska z różańcem. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Przypominamy o wakacyjnej zmianie porządku Mszy świętych w niedziele. W lipcu i sierpniu nie ma Mszy świętych o godz. 1300 i 1800.  Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu będzie czynna od poniedziałku do piątki tylko po południu w godz. 1500-1700.
  5. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii organizuje w dniu 14 lipca br. pielgrzymkę do Częstochowy. Szczegóły w gablocie.
  6. W minionym tygodniu złożono na remont schodów: anonimowo 100 zł i Koło Przyjaciół Radia Maryja 200 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary indywidualne, na konto, do skarbonek i na tacę. Niech dobry Bóg hojnych darczyńców obdarza wszelkimi potrzebnymi łaskami.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Niedzieli” przeczytamy o wspólnocie Nowe Horyzonty, która zajmuje się przyjmowaniem i reintegracją osób w trudnych sytuacjach. „Gość Niedzielny” wyjaśnia popularną modlitwę ks. Dolindo: Jezu, Ty się tym zajmnij!. „Idziemy” przybliża fenomen Medjugoria. „Przewodnik Katolicki” pisze o bezdomności. Polecamy również „Moją Rodzinę” oraz „Olę i Jasia” dla dzieci.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

Agnieszka Dynowska, lat 20,

Krystyna Izzi, lat 81,

Zbigniew Kosiorkiewicz, lat 73,

Lucjan Kozieł, lat 92,

Marianna Nosowicz, lat 74,

Renata Sambor, lat 51,

Ireneusz Stępień, lat 68,

Janina Szklarska, lat 93,

i Stanisława Tkaczyk, lat 87.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…                                           

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia