Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XV Niedziela Zwykła 14.07.2019

 

  1. W poniedziałek 15 lipca wspominamy w Kościele św. Bonawenturę.
  2. We wtorek 16 lipca przypada wspomnienie Najświętszej Maryi panny z góry Karmel.
  3. W okresie wakacyjnym, przed rozpoczęciem roku szkolnego, organizowana jest w naszej parafii ,,Akcja Tornister”. Jej celem w tym roku jest wyposażenie potrzebujących dzieci z terenu parafii w Pińsku na Białorusi w tornistry, przybory szkolne i inne artykuły przydatne w szkole. Wyprawkę szkolną dzieci otrzymują od darczyńców, którzy zobowiążą się do wypełnienia potrzebnymi artykułami jednego z tornistrów znajdujących się w koszu przy Ołtarzu. Tornister z klasą, do której będzie uczęszczało dziecko należy zabrać ze sobą do domu, zakupić niezbędne artykuły potrzebne dziecku w trakcie nauki, a następnie tornister wraz z wyposażeniem przynieść do zakrystii lub do kancelarii parafialnej w terminie do 28 lipca.
  4. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w Niedziele nie ma Mszy świętych o godz. 1300 i 1800.  Kancelaria parafialna w wakacje jest czynna od poniedziałku do piątku tylko po południu w godz. 1500-1700.
  5. W przyszłą trzecią Niedzielę lipca taca gospodarcza. W minionym tygodniu na remont schodów przekazano: 70 zł i 100 zł. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, do skarbonek i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W „Niedzieli” przeczytamy o Ukochanej Wezuwiusza. „Gość Niedzielny” pisze o działalności kliniki Budzik i szukaniu skutecznych metod wybudzania ze śpiączki. „Idziemy” wyjaśnia czym jest profanacja. „Przewodnik Katolicki” pisze o lęku przed katastrofą klimatyczną. Polecamy również „Moją Rodzinę” oraz „Olę i Jasia” dla dzieci.
  7. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

Daniela Kośka, lat 78,

Ludwik Paradziński, lat 72,

Henryka Szafirowicz, lat 88,

i Janina Rendecka, lat 81.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…                                           

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia