Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XVI Niedziela Zwykła 21.07.2019

 

  1. W poniedziałek 22 lipca jest święto św. Marii Magdaleny.
  2. We wtorek 23 lipca przypada święto św. Brygidy, patronki Europy.
  3. W środę 24 lipca wspominamy w Kościele św. Kingę. Tego dnia o godz. 1830 w naszym kościele wystąpi Chór Kameralny POLIFONICA z Mińska (Białoruś). Chór powstał w 2010 roku. Proponuje ciekawe programy koncertowe, prezentujące muzykę chóralną od średniowiecza do współczesności. POLIFONICA koncertuje zarówno w kraju, jak również za granicą, zyskując uznanie zarówno krytyków, jak i szerokiej publiczności. Serdecznie zapraszamy!
  4. W czwartek 25 lipca br. przeżywamy w Kościele święto św. Jakuba apostoła i czcimy św. Krzysztofa. W tym dniu ks. Krzysztof Młotkiewicz, wikariusz naszej parafii, obchodzi swoje imieniny. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 1700, podczas której będziemy się modlić w intencji Czcigodnego Solenizanta. Po Eucharystii będzie można złożyć imieninowe życzenia.
  5. Św. Krzysztof jest patronem kierowców, a jego wizerunek zdobi wiele pojazdów mechanicznych, dlatego w środę 25 lipca po Mszy św. o godz. 1800 oraz w Niedzielę 28 lipca po Mszach św. o godz. 1000, 1130 i 1930 przed kościołem odbędzie się błogosławieństwo pojazdów. Serdecznie zapraszamy wszystkich kierowców.
  6. W piątek, 26 lipca, wspominamy w Kościele świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom, emerytom. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800, aby z wdzięcznością polecać Bogu naszych rodziców i dziadków.
  7. Dzisiaj taca gospodarcza. W przyszłą Niedzielę zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej. W ostatnim tygodniu na remonty w kościele złożono 500 zł. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, do skarbonek i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Chrześcijanie szukają szczęścia przede wszystkim w bliskości z Bogiem. W tę relację pozwala wejść modlitwa św. Brygidy zwana Tajemnicą szczęścia, o której pisze „Niedziela”. „Gość Niedzielny” w ramach wakacyjnego cyklu Cuda za miedzą prezentuje sanktuarium w Lewoczy na Słowacji i jest też świetny artykuł na temat rozproszeń w modlitwie. „Idziemy” podsumowuje 31. Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży. „Przewodnik Katolicki” przypomina postać ks. Władysława Korniłowicza, prekursora ekumenizmu, żarliwego duszpasterza i cenionego kierownika. Polecamy także „L’Osservatore Romano” i „Olę i Jasia” dla dzieci.
  9. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

Maria Baranowska, lat 72,

Janina Błaszczyk, lat 98,

Henryk Maltborg, lat 74,

Zofia Matczak, lat 91,

i Janina Soszyńska, lat 89.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…                                           

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia