Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XVII Niedziela Zwykła 28.07.2019

 

  1. W ostatni czwartek uczciliśmy Św. Krzysztofa, patrona podróżnych i kierowców. Z tej racji w dzisiejszą Niedzielę po Mszach św. o godz. 1000, 1130 i 1930 przed kościołem odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych.
  2. Z okazji 100-lecia powstania Policji Państwowej, w środę 30 lipca br. o godz. 1800 w Bazylice Archikatedralnej, będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Ireneusza Pękalskiego.
  3. W czwartek 1 sierpnia rozpoczynamy miesiąc abstynencji. Świadomi powagi sytuacji w naszej Ojczyźnie zachęcamy do podjęcie dobrowolnej abstynencji od alkoholu w czasie wielkich patriotycznych rocznic i świąt Maryjnych. Pokażmy, że jesteśmy gotowi bronić wolności wyrzekając się tego, co zniewala tak wielu spośród nas. Niech decyzja o zachowaniu abstynencji od alkoholu w sierpniu stanie się początkiem błogosławionej drogi trzeźwości dla wszystkich rodaków.
  4. Z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w czwartek 1 sierpnia br. o godz. 1200 w Bazylice Archikatedralnej, będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Marka Marczaka.
  5. 1 sierpnia przypada także pierwszy czwartek miesiąca. Podczas nabożeństwa o godz. 1730 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  6. W pierwszy piątek miesiąca, 2 sierpnia, wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 730 i o 1730.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca, 3 sierpnia, o godz. 730 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”.
  8. Taca gospodarcza w lipcu wyniosła 5996 zł. i jest przeznaczona na spłatę zakupionych bloków granitowych na dalszą część odnawianych schodów. W dzisiejszą Niedzielę zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, do skarbonek i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W życiu każdego uzależnionego był moment, gdy alkohol z dodatku do towarzyskich spotkań stał się nałogiem, albo granie na automatach dla rozrywki przeszło w patologię. „Niedziela” przedstawia możliwości wyjścia z nałogu, które dają grupy AA i Program 12 kroków. „Gość Niedzielny” przybliża bohaterskie siostry i zakony podczas powstania warszawskiego. W „Idziemy” dowiemy się o Seminarium 35+. „Przewodnik Katolicki” pisze o teologii czułości papieża Franciszka i jest z dodatkiem 5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień sierpnia. Polecamy także „Olę i Jasia” dla dzieci.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

Zdzisława Ćwikło-Dusio, lat 93,

Teresa Stefańska, lat 87,

i Mirosław Wróblewski, lat 76.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…                                           

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia