Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XVIII Niedziela Zwykła 04.08.2019

 

  1. Dzisiaj o godz. 1900 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne z racji pierwszej Niedzieli miesiąca.
  2. We wtorek 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę cudownej przemiany Chrystusa na górze Tabor wobec uczniów: Piotra, Jakuba i Jana.
  3. W środę 7 sierpnia wspominamy bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela  Zgromadzenia Sióstr Służebniczek oraz Patrona Stowarzyszenia Rodziny Jego imienia. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1700.
  4. Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś w czerwcu tego roku powołał do istnienia Szkołę Katechistów Archidiecezji Łódzkiej, której zadaniem jest formacja osób świeckich, aby wspomagały w przygotowaniu dzieci, młodzieży oraz ich rodziców przed Pierwszą Komunią Świętą i sakramentem Bierzmowania. Do Szkoły Katechistów mogą zapisywać się osoby świeckie w wieku od 18 do 60 lat posłane przez swoich Księży Proboszczów. Tok studiów przewiduje zajęcia przez trzy semestry, raz w miesiącu, w drugie lub czwarte soboty, w godz. 900-1300, począwszy od września tego roku. Z każdej parafii można wydelegować dwie osoby. Prosimy osoby chętne, które chcą zapisać się do takiej szkoły z naszej parafii, o kontakt z Księdzem Proboszczem.
  5. W ostatnią Niedzielę zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej wyniosła 503 zł. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, do skarbonek i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W związku z prześladowaniami chrześcijan „Niedziela” przedstawia raport Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. „Gość Niedzielny” pisze o Ekonomii nieba i o Małżeństwu szczęśliwym. Z „Idziemy” dowiemy się o Prymasie Wyszyńskim we wspomnieniach biskupa włocławskiego Wiesława Meringa. „Przewodnik Katolicki” przybliża genezę powstania Diecezji Łódzkiej.
  7. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

Zygmunt Burczyński, lat 82,

Ryszard Duda, lat 83,

Ryszard Litkiewicz, lat 83,

Władysław Mirowski, lat 76,

i Zbigniew Niewiadomski, lat 74.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…                                           

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia