Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XIX Niedziela Zwykła 11.08.2019

 

  1. We wtorek 13 sierpnia po Mszy św. o godz. 1800 odbędzie się procesja Fatimska z różańcem. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. W środę 14 sierpnia, wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, gorliwego czciciela Matki Bożej. Oddał on swoje życie za współwięźnia w Oświęcimiu.
  3. W czwartek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To także 99. rocznica Cudu nad Wisłą oraz Święto Wojska Polskiego. W naszym kościele porządek Mszy świętych jak w wakacyjne niedziele. Po każdej Eucharystii tradycyjne poświęcenie ziół i kwiatów.
  4. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, jak co roku, wyruszy21 sierpnia z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: Stworzycielu Duchu, Przyjdź. Zapisy rozpoczną się 12 sierpnia w dolnym kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa 40). Do pielgrzymki, w której można uczestniczyć również duchowo, przygotujemy się przez nowennę odmówioną w każdej łódzkiej parafii. Szczegóły dotyczące pielgrzymki znajdują się na plakacie w gablocie,
  5. Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś w czerwcu tego roku powołał do istnienia Szkołę Katechistów Archidiecezji Łódzkiej, której zadaniem jest formacja osób świeckich, aby wspomagały w przygotowaniu dzieci, młodzieży oraz ich rodziców przed Pierwszą Komunią Świętą i sakramentem Bierzmowania. Do Szkoły Katechistów mogą zapisywać się osoby świeckie w wieku od 18 do 60 lat posłane przez swoich Księży Proboszczów. Tok studiów przewiduje zajęcia przez trzy semestry, raz w miesiącu, w drugie lub czwarte soboty, w godz. 900-1300, począwszy od września tego roku. Z każdej parafii można wydelegować dwie osoby. Prosimy osoby chętne, które chcą zapisać się do takiej szkoły z naszej parafii, o kontakt z Księdzem Proboszczem.
  6. Koło Przyjaciół Radia „Maryja” i Telewizji „Trwam” organizuje pielgrzymkę do Torunia w dniu 7 września. Szczegóły w gablocie.
  7. W dzisiejszą Niedzielę zbiórka ofiar na tacę na budowę Centrum Studiów Jana Pawła II w Łodzi. W przyszłą Niedzielę taca gospodarcza. Przekazana została ofiara 500 zł. na remont schodów. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, do skarbonek i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W związku z czasem pielgrzymkowym „Niedziela” pisze o jego fenomenie w naszym kraju. „Gość Niedzielny” jest z dodatkiem płyty pieśni patriotycznych. Z „Idziemy” dowiemy się o znaczeniu Cudu nad Wisłą dla Europy. „Przewodnik Katolicki” pisze o terapeutycznym efekcie bliskości z Maryją. Jest do nabycia miesięcznik „Moja Rodzina”.
  9. W ostatnim tygodniu odszedł od nas:

† Stanisław Baliński, lat 77.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…                                          

Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia