Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XX Niedziela Zwykła 18.08.2019

 

  1. W środę 21 sierpnia br. wyruszy z Łodzi 94. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tych, którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce zapraszamy do duchowego pielgrzymowania. Wpisu do Księgi Duchowych Pielgrzymów można dokonać w zakrystii. Nowenna w intencji tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę jest odprawiana po Mszach wieczornych.
  2. Koło Przyjaciół Radia „Maryja” i Telewizji „Trwam” organizuje pielgrzymkę do Torunia w dniu 7 września. Szczegóły w gablocie.
  3. W dzisiejszą Niedzielę taca gospodarcza. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary indywidualne, na konto, do skarbonek i na dzisiejszą tacę.
  4. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. „Niedziela” pisze o nowym, modlitewnym wydarzeniu Polska pod Krzyżem. „Gość Niedzielny” jest z dodatkiem IPN: 100. rocznica I Powstania Śląskiego. Z „Idziemy” dowiemy się o Matce Bożej Akowskiej. „Przewodnik Katolicki” pisze o zachowanych śladach życia i śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, które odsłaniają jego niezwykłą osobowość. Jest także do nabycia miesięcznik „Moja Rodzina”.
  5. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Marianna Kasierska, lat 95,

† Halina Konrad, lat 96,

† Kazimiera Twardowska, lat 82,

† Bronisława Urbańska, lat 85.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…                                           

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia