Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXI Niedziela Zwykła 25.08.2019

 

  1. W poniedziałek 26 sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Jest to święto patronalne Pomocników Maryi Matki Kościoła, ale także uwieńczenie pątniczego trudu pielgrzymek z terenu Archidiecezji Łódzkiej na Jasną Górę.
  2. Decyzją Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia, w poniedziałek 26 sierpnia swoją posługę duszpasterską na stanowisku wikariusza w naszej parafii zakończy ks. mgr Krzysztof Młotkiewicz, który od wtorku będzie posługiwał w parafii Chrystusa Odkupiciela w Łodzi. Dziękujemy księdzu Krzysztofowi za osiem lat pracy duszpasterskiej, a szczególnie za kapelanie w szpitalach znajdujących się na terenie naszej parafii. Zapewniając o modlitwie życzymy Bożego błogosławieństwa na owocną pracę w nowej parafii.
  3. Ksiądz Arcybiskup, Metropolita Łódzki, skierował do posługi duszpasterskiej w naszej parafii ks. dr Andrzeja Kociołka jako nowego wikariusza. Ks. Andrzej obejmie swoje obowiązki we wtorek 27 sierpnia. Dotychczas pracował w parafii Chrystusa Króla w Łodzi. Otoczmy go naszymi modlitwami i życzliwością.
  4. Kończą się miesiące wakacyjne, w związku z tym powraca dawny porządek Mszy św. Od przyszłej niedzieli 1 września zostają wznowione niedzielne Msze św. o godz. 1300  i 1800. Z racji na pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 1800 nabożeństwo adoracyjne Najświętszego Sakramentu.
  5. Od września także powracają dawne godziny otwarcia kancelarii parafialnej, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 900-1100 i 1500-1700.
  6. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców, a także dyrekcje szkół oraz nauczycieli i katechetów, ze szkół znajdujących się na terenie naszej parafii, na inauguracyjną Mszę św. w poniedziałek 2 września o godz. 800. Dziękując za wakacyjny wypoczynek będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na nowy czas nauki i rozwoju.
  7. Koło Przyjaciół Radia „Maryja” i Telewizji „Trwam” organizuje pielgrzymkę do Torunia w dniu 7 września. Szczegóły w gablocie.
  8. Taca gospodarcza w miesiącu sierpniu wyniosła 5339 zł. Przeznaczamy ją na remont schodów, ale także na nowe, duże drzwi wejściowe do kościoła. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, do skarbonek i na dzisiejszą tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. „Niedziela” pisze o szkolnych obawach i nadziejach oraz przypomina postać św. Matki Teresy. „Gość Niedzielny” porusza tajemnicę spowiedzi świętej i przedstawia Dominikanki ze Świętej Anny. „Idziemy” pisze o znaczeniu Jasnej Góry i przybliża postać Wojciecha Korfantego, wybitnego Polaka, przywódcy III Powstania Śląskiego. „Przewodnik Katolicki” jest z dodatkiem 5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień września. Jest także do nabycia najnowszy miesięcznik dla dzieci „Ola i Jaś”.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Krystyna Antos, lat 89,

† Zbigniew Czechulski, lat 72,

† Teresa Marcinkowska, lat 81,

† Eugenia Michalczyk, lat 71,

† Lutosława Paprota, lat 76,

† Joanna Sojda, lat 63.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…                                           

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia