Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXIII Niedziela Zwykła 08.09.2019

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18oo w ramach nabożeństwa pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji trwającego Synodu Duszpasterskiego w Kościele Łódzkim.
  2. Po przerwie wakacyjnej w czwartek 12 września br. wznawia działalność Parafialny Ośrodek Pomocy Charytatywnej. Pomoc udzielana jest w każdy czwartek od godz. 1700. Do korzystania z pomocy zapraszamy wszystkie osoby potrzebujące z terenu naszej parafii. Zwracamy się również z prośbą o wsparcie poprzez składanie darów w postaci produktów żywnościowych o dłuższym terminie ważności oraz ofiar pieniężnych. Dary żywnościowe można składać w Punkcie Pomocy w budynku przy dzwonnicy w każdy czwartek od godz. 1700 do 1830, w Kancelarii Parafialnej lub w Zakrystii. Ofiary pieniężne składamy do skarbonki w kaplicy św. Antoniego.
  3. W piątek 13 września po Mszy św. o godz. 1800 odbędzie się procesja Fatimska z różańcem. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Akcja Katolicka przy naszej parafii organizuje w sobotę 28 września autokarową, jednodniową pielgrzymkę do Lichenia. Zapisy we wtorki i czwartki po Mszy św. wieczornej od godz. 1830 w budynku przy dzwonnicy, gdzie mieści się Kancelaria Parafialna.
  5. W przyszłą trzecią niedzielę września taca gospodarcza. W minionym tygodniu złożono ofiarę 500 zł. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, do skarbonek i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. „Niedziela” pisze o nowych wyzwaniach katechezy. „Gość Niedzielny” przybliża miejsca pielgrzymki papieża Franciszka do Afryki. „Idziemy” pisze o powstałej reprezentacji sportowej Stolicy Apostolskiej. „Przewodnik Katolicki” podejmuje temat cierpienia i opieki paliatywnej. Jest także do nabycia najnowszy numer miesięcznika dla dzieci „Ola i Jaś”.
  7. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Zofia Ammer, lat 88,

† Jan Krajewski, lat 73,

† Józef Rudzki, lat 95,

i † Władysław Sojecki, lat 84.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…                                           

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia