Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXIV Niedziela Zwykła 15.09.2019

 

  1. Dziś rozpoczyna się IX Tydzień Wychowania pod hasłem „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” (J 1, 38). Niech troska o wychowanie młodego pokolenia będzie naszym wspólnym wysiłkiem. W tej intencji dzisiaj po Mszy św. o godz. 18oo w ramach nabożeństwa pomodlimy się Różańcem.
  2. 17 września 1939 roku, zgodnie z radziecko-niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Związek Radziecki zaatakował Polskę. Z racji 80. rocznicy tych wydarzeń oraz obchodzonego Dnia Sybiraka zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej w Łodzi we wtorek 17 września o godz. 1200 na Mszę św., by uczcić pamięć o bohaterskich obrońcach naszej Ojczyzny i oddać hołd Rodakom zesłanym na Syberię, do Kazachstanu czy Rosji.
  3. Tego samego dnia, we wtorek 17 września, o godz. 1630 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca w salce obok kancelarii parafialnej. Zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy.
  4. W środę 18 września br. przypada Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17oo, dzieci i młodzież, nauczycieli, katechetów i rodziców. Podczas Eucharystii poświęcenie tornistrów. Po Mszy św. o godz. 1800 będzie spotkanie organizacyjne katechetów.
  5. W czwartek 19 września na Mszy św. o 1700 będziemy się modlić w intencji Parafialnego Ośrodka Pomocy Charytatywnej, który po przerwie wakacyjnej wznowił działalność. Pomoc udzielana jest w każdy czwartek od godz. 1700. Do korzystania z pomocy zapraszamy wszystkie osoby potrzebujące z terenu naszej parafii. Zwracamy się również z prośbą o wsparcie poprzez składanie darów w postaci produktów żywnościowych o dłuższym terminie ważności oraz ofiar pieniężnych. Dary żywnościowe można składać w Punkcie Pomocy w budynku przy dzwonnicy w każdy czwartek od godz. 1700 do 1830, w Kancelarii Parafialnej lub w Zakrystii. Ofiary pieniężne składamy do skarbonki w kaplicy św. Antoniego.
  6. Akcja Katolicka przy naszej parafii organizuje w sobotę 28 września autokarową, jednodniową pielgrzymkę do Lichenia. Zapisy we wtorki i czwartki po Mszy św. wieczornej od godz. 1830 w budynku przy dzwonnicy, gdzie mieści się Kancelaria Parafialna.
  7. Służba Liturgiczna Ołtarza odgrywa ważną rolę w dobrym przeżyciu Liturgii. Serdecznie zapraszamy kandydatów na ministrantów. Chętni zgłaszają się do ks. Tomasza Sowika, opiekuna Służby Liturgicznej Ołtarza. Zapraszamy na najbliższą zbiórkę ministrantów w sobotę 21 września o godz. 1000 przy zakrystii kościoła.
  8. Dzisiaj taca gospodarcza i zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, do skarbonek i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Temat najnowszego numeru „Niedzieli” to: Media. Profesja czy misja. „Gość Niedzielny” pisze o relikwii Krzyża Świętego. „Idziemy” relacjonuje pielgrzymkę papieża Franciszka do Afryki. „Przewodnik Katolicki” przybliża postać Wandy Błeńskiej, lekarki i misjonarki. Jest także do nabycia najnowszy numer „L’Osservatore Romano” i „Moja Rodzina”.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Genowefa Gudyś, lat 96,

† Aniela Kowalska, lat 93,

† Jadwiga Mikołajczyk, lat 82,

† Aleksandra Oleszczuk, lat 59,

† Ewa Ratalewska, lat 64,

† Helena Stolińska, lat 89,

i † Maciej Szpunar, lat 75.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…                                           

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia