Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXV Niedziela Zwykła 22.09.2019

 

 1. Abp Grzegorz Ryś zaprasza 28 września br. do Piotrkowa Trybunalskiego, do kościoła św. Jakuba Apostoła, do udziału we Mszy św., podczas której zostanie ogłoszona decyzja Stolicy Apostolskiej o podniesieniu piotrkowskiej fary do godności Bazyliki Mniejszej. Uroczystości będzie przewodniczył Ks. Kard. Stanisław Ryłko. Program uroczystości w gablocie.
 2. Od lat Koronka na ulicach miast zgromadzi nas na skrzyżowaniach dróg 28 września o godz. 1500 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę o Miłosierdzie Boże i o pokój na świecie.
 3. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że w niedzielę 29 września br. o godz. 1200 w parafii Wniebowzięcia NMP i św. Barbary w Starych Skoszewach Ks. Abp Grzegorz Ryś udzieli święceń diakonatu 2 alumnom roku szóstego, natomiast 4 alumnów roku trzeciego otrzyma strój duchowny.
 4. Akcja Katolicka przy naszej parafii organizuje w sobotę 28 września autokarową, jednodniową pielgrzymkę do Lichenia. Zapisy we wtorek i czwartek po Mszy św. wieczornej od godz. 1830 w budynku przy dzwonnicy, gdzie mieści się Kancelaria Parafii.
 5. W związku z kryzysem klimatycznym, który dotyka nas wszystkich, i któremu Ojciec Święty Franciszek poświęcił encyklikę „Laudato Si”, przed kościołem są rozdawane ulotki zapraszające do aktywności obywatelskiej na rzecz ochrony klimatu.
 6. Zachęcamy do włączenia się w kształtowanie Budżetu Obywatelskiego Łodzi. Dzisiaj do głosowania na swoje projekty będą przed kościołem zapraszać uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 55 i Szkoły Podstawowej Nr 65.
 7. W naszej parafii w piątki odprawiamy Wieczystą Nowennę do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w ramach której o godz. 1800 jest sprawowana Msza św., a po niej modlitwy nowennowe. Zapraszamy do składania intencji na kartkach do skrzynki przy zakrystii.
 8. Taca gospodarcza z ostatniej Niedzieli jest przeznaczona na remont schodów i nowe, duże drzwi do kościoła. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, do skarbonek i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. Parafia otrzymała Kalendarz misyjny z papieskimi intencjami modlitewnymi. Nabywając go wspieramy misjonarzy.
 10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Tematem najnowszego numeru „Niedzieli” jest sakrament małżeństwa. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o książce kard. Konrada Krajewskiego Zapach Boga. „Idziemy” pisze o uzależnieniach. „Przewodnik Katolicki” przypomina postać św. o. Pio. Jest także do nabycia najnowszy numer miesięcznika dla dzieci „Ola i Jaś”.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Jadwiga Grabczyńska, lat 92,

† Tadeusz Pawłowski, lat 85,

† Jadwiga Tomczak, lat 76,

† Anna Szulc, lat 69,

i † Kazimierz Walczak, lat 81.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…                                           

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia