Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXVII Niedziela Zwykła 06.10.2019

 

  1. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy św. i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele celebrujemy w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele po Mszy św. o godz. 1800. We wtorki i czwartki różaniec prowadzą dzieci. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.
  2. W poniedziałek 7 października br. o godz. 1800 będzie Msza św. z udziałem Grupy Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy do udziału w tej formacji duchowej.
  3. W przyszłą niedzielę przypada XIX Dzień Papieski. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Tego dnia Łódzka  Caritas będzie prowadzić akcję KREMÓWKA PAPIESKA, której celem jest pozyskanie funduszy na dofinansowanie obiadów dla dzieci w szkołach. Wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas będą rozprowadzać kremówki przy wyjściu z kościoła.
  4. Także w przyszłą niedzielę 13 października po Mszy św. o godz. 1800 odbędzie się procesja Fatimska z różańcem. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec bądź lampionów.
  5. Konferencje przed chrztem dzieci są w naszej parafii w trzecie piątki miesiąca po Mszy św. wieczornej. W tym miesiącu będzie to piątek 18 października. Zapraszamy rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest swojego dziecka i jeśli to jest możliwe także chrzesnych.
  6. Dzisiaj zbiórka ofiar na tacę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, do skarbonek i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. „Niedziela” pisze o sile modlitwy różańcowej i o ojcu Wenantym, franciszkaninie z Galicji. „Gość Niedzielny” przybliża św. Faustynę i błogosławionego ks. Sopoćkę oraz wspomina Jana Kobuszewskiego. „Idziemy” pisze o Ekologii po katolicku. „Przewodnik Katolicki” jest z dodatkiem Ekologii integralnej. Jest także do nabycia tygodnik dla dzieci „Ola i Jaś”.
  8. 10 października mija 4. rocznica śmierci ks. prałata Piotra Rycerskiego, wieloletniego proboszcza naszej parafii. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w czwartek o godz. 1800. A teraz polecajmy go Miłosierdziu Bożemu i tych, którzy w ostatnim tygodniu od nas odeszli:

† Genowefa Falkiewicz, lat 94,

i † Teresa Łuczyńska, lat 78.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…                                           

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia