Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXVIII Niedziela Zwykła 13.10.2019

 

 1. Przeżywamy XIX Dzień Papieski. Zbiórkę ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” po Mszach św. przeprowadzą harcerze gromadzący się przy naszym kościele. Łódzka  Caritas prowadzi akcję „Kremówka papieska”. Wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas rozprowadzają kremówki przy wyjściu z kościoła. Harcerzom i wolontariuszom serdeczne dziękujemy. Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 odbędzie się procesja Fatimska z różańcem. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec bądź lampionów.
 3. Jutro 14 października Kościół wspomina św. Małgorzatę Marię Alacoque, siostrę wizytkę, mistyczkę, apostołkę Najświętszego Serca Jezusowego, która jest także patronką naszej parafii. Do niej przychodził w objawieniach Pan Jezus i dzięki niej świat poznał obietnice związane z kultem Jego Najświętszego Serca. Serdecznie zapraszamy na odpustową Mszę św. o godz. 1800.
 4. We wtorek 15 października o godz. 1630 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca w salce obok kancelarii parafialnej. Zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy.
 5. Konferencja przed chrztem dzieci jest w piątek 18 października po Mszy św. o godz. 1800 w salce obok kancelarii parafialnej. Zapraszamy rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest swojego dziecka i jeśli to jest możliwe także chrzesnych.
 6. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele są w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele po Mszy św. o godz. 1800. We wtorki i czwartki różaniec prowadzą dzieci.
 7. Zbliża się listopada. Jest to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych, za których modlitwa „jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba” (św. Jan Paweł II). Od przyszłej Niedzieli po Mszach św. w kościele i w zakrystii, a od jutra w kancelarii parafialnej przyjmujemy imiona i nazwiska naszych drogich zmarłych do wypominków jednorazowych, oktawalnych, półrocznych lub rocznych. Modlitwą wypominkową modlimy się w każdą niedzielę od godz. 930. Od przyszłej Niedzieli nasi ministranci będą rozprowadzać znicze na groby zmarłych. Całkowity dochód jest przeznaczony na działalność Służby Liturgicznej Ołtarza.
 8. Młodzież I klas szkół ponadpodstawowych, która drugi rok przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii w roku 2020, zapraszamy na spotkanie formacyjne w niedzielę 27 października po Mszy św. o godz.1800.
 9. Za tydzień taca gospodarcza. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, do skarbonek i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. „Niedziela” pisze o bł. ks. Jerzym Popiełuszko i wyjaśnia, że rozwodów kościelnych nie ma. „Gość Niedzielny” przybliża postać kard. Henry’ego Newmana oraz mozaiki o. Marko Ivana Rupnika z sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. „Idziemy” wyjaśnia Po co nam papież? „Przewodnik Katolicki” pisze o wzajemnych relacjach Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Władysław Cichocki, lat 80,

† Jadwiga Kowalewska, lat 75,

i † Zygmunt Skoneczny, lat 83.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…                                           

Rodzinom i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.