Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXIX Niedziela Zwykła 20.10.2019

 

  1. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy parafian do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele są w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
  2. We wtorek 22 października br. przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800, po której pomodlimy się Apelem Jasnogórskim przy pomniku Papieża – Polaka.
  3. Młodzież I klas szkół ponadpodstawowych, która drugi rok przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii w roku 2020, zapraszamy na spotkanie formacyjne w przyszłą niedzielę 27 października po Mszy św. o godz.1800.
  4. Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Wśród różnego rodzaju form modlitewnej pamięci o zmarłych szczególne miejsce zajmują wypominki. Ich tradycja sięga X wieku. Od dzisiejszej Niedzieli przyjmujemy imiona i nazwiska naszych drogich zmarłych do wypominków jednorazowych, oktawalnych, półrocznych lub rocznych po Mszach w kościele pod chórem, w zakrystii i w tygodniu w kancelarii. Modlitwą wypominkową modlimy się w każdą niedzielę o godz. 930. Nasi ministranci rozprowadzają znicze na groby zmarłych. Całkowity dochód jest przeznaczony na działalność Służby Liturgicznej Ołtarza.
  5. Dzisiaj taca gospodarcza. W przyszłą Niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar na tacę na misje. W ostatnim tygodniu na remonty w kościele przekazano anonimowo: 300 zł, 100 zł i 100 zł. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, do skarbonek i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. „Niedziela” pisze o Misjonarzach bez habitów i Jak prymas Wyszyński papieża wybierał. „Gość Niedzielny” przybliża postacie rodziców św. Jana Pawła II. „Idziemy” pisze o Matce Trędowatych. „Przewodnik Katolicki” odkrywa największe kłamstwa o Synodzie dla Amazonii. Jest najnowszy numer „L’Osservatore Romano” i „Ola i Jaś” dla dzieci. Z gazetami jest do nabycia publikacja zwierająca życiorys oraz skuteczne modlitwy i nabożeństwa przez wstawiennictwo św. Małgorzaty Marii Alacoque, naszej patronki.
  7. W Niedzielę 27 października mija 24. rocznica śmierci bpa Jana Kulika, wieloletniego proboszcza naszej parafii. Módlmy się za niego i tych, którzy w ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Kamilla Ankudowicz, lat 91,

† Zdzisław Janczak, lat 62,

† Teresa Rodziewicz, lat 71

i † Maciej Szymczak, lat 79.

    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…                                       

     Rodzinom i najbliższym przeżywającym śmierć bliskich im osób składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.