Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXX Niedziela Zwykła 27.10.2019

 

  1. Młodzież I klas szkół ponadpodstawowych, która drugi rok przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii w roku 2020, zapraszamy dzisiaj na spotkanie formacyjne po Mszy św. o godz.1800.
  2. W poniedziałek 28 października br. zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 z udziałem Grupy Odnowy w Duchu Świętym, a potem będzie modlitewne spotkanie.
  3. W piątek 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W naszym kościele Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. Nie będzie jednak Eucharystii o godz. 1300. Na każdej Mszy św. zostaną poświęcone kwiaty i lampki, które zaniesiemy na groby naszych drogich zmarłych jako symbol wiernej miłości i pamięci. Na cmentarzach odbędzie się zbiórka pieniężna na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. O godz. 14oo Msza św. na pobliskim cmentarzu św. Rocha przy ul Zgierskiej 141, po czym procesja z modlitwą różańcową i modlitwami za zmarłych.
  4. Przypominamy, że przez Oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych, tj. od 1 do 8 listopada, nawiedzając pobożnie cmentarz i modląc się za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny jeden każdego dnia, i ofiarować go za jednego zmarłego. Przez całą Oktawę modlimy się wypominkami w niedzielę po Mszy o godz. 1800, a w dni powszednie o 1730.
  5. W sobotę 2 listopada wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą sprawowane o godz. 700, 730, 900, 1700 i 1800 . Nabożeństwo żałobne z wypominkami za zmarłych po Mszach św. o godz. 900 i 1800.
  6. Przyjmujemy imiona i nazwiska naszych drogich zmarłych do wypominków jednorazowych, oktawalnych, półrocznych lub rocznych po Mszach w kościele pod chórem, w zakrystii i w tygodniu w kancelarii.
  7. Nasi ministranci rozprowadzają znicze na groby zmarłych. Zachęcamy do ich zakupu, gdyż cały dochód jest przeznaczony na działalność Służby Liturgicznej Ołtarza.
  8. Październikowa taca gospodarcza jest przeznaczona na zakup nowych kotar na drzwi do kościoła oraz na remont schodów. Dzisiejsza taca  jest na misje. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  9. Polecamy prasę katolicką. „Niedziela” pisze o skuteczności modlitwy za dusze czyśćcowe i zamieszcza wywiad z Abby Johnson, autorką książki Nieplanowane. „Gość Niedzielny” jest z dodatkiem filmu Cud w Lourdes. „Idziemy” pisze o Szkole misjonarzy. „Przewodnik Katolicki” jest z dodatkiem 5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień listopada. Jest także do nabycia tygodnik dla dzieci „Ola i Jaś”.
  10. Dzisiaj mija 24. rocznica śmierci bpa Jana Kulika, wieloletniego proboszcza naszej parafii. Módlmy się za niego i tych, którzy w ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Adrianna Bedyńska, lat 82,

† Roman Gluba, lat 68,

† Wiesław Juszczak, lat 81

i † Genowefa Kołodziejczak, lat 94.

    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…                                       

    Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.