Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXXI Niedziela Zwykła 03.11.2019

 

  1. Od 1 do 8 listopada trwa Oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych. W tym czasie Kościół daje możliwość uzyskania tzw. odpustu zupełnego. Nawiedzając pobożnie cmentarz i modląc się za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny jeden każdego dnia, i ofiarować go za jednego zmarłego. Przez całą Oktawę modlimy się wypominkami w niedzielę po Mszy o godz. 1800, a w dni powszednie o 1730. W ciągu roku modlitwa wypominkowa jest w każdą niedzielę o godz. 930.
  2. Młodzież klas VII i VIII ze szkół podstawowych, przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii, zapraszamy w przyszłą niedzielę 10 listopada na spotkanie formacyjne po Mszy św. o godz.1800.
  3. III Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 17 listopada. Łódzka CARITAS przekazała „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. Tytka to papierowa torba, która dostępna jest przy wyjściu z kościoła. Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przekażmy potrzebującym z sąsiedztwa lub przynieśmy z powrotem przed 17 listopada. Zebrane w ten sposób dary posłużą pomocą najuboższym organizowaną przez nasz Parafialny Ośrodek Pomocy Charytatywnej.
  4. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  5. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.
  6. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Stefania Derda, lat 98,

† Zbigniew Kazuła, lat 80,

† Paweł Koryński, lat 70

i † Antoni Król, lat 78.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…     

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.