Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXXII Niedziela Zwykła 10.11.2019

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa pomodlimy Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej, a młodzież klas VII i VIII ze szkół podstawowych, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii, zapraszamy na spotkanie formacyjne.
  2. W poniedziałek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800, podczas której będziemy się modlić w intencji Ojczyzny oraz za wszystkich tych, którzy utracili życie w Jej obronie.
  3. W czwartek 14 listopada o godz. 1730 adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi Koło Przyjaciół Radia Maryja z naszej parafii, które zaprasza także na pielgrzymkę do Torunia w dniu 7 grudnia. Szczegóły w gablocie.
  4. W przyszłą niedzielę 17 listopada Stowarzyszenie „Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego” zaprasza na Mszę św. o godz. 1000 z racji 100-lecia przybycia do Łodzi Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  5. Także w przyszłą niedzielę, ale po Mszy św. o godz. 1130 harcerze ZHR gromadzący się przy naszej parafii zapraszają na pokaz i szkolenie z Pierwszej Pomocy dla dzieci i młodzieży.
  6. Z racji III Światowego Dnia Ubogich dzisiejsza taca przeznaczona jest na ubogich. Do puszki zbieramy ofiary na Kościół Prześladowany w Sudanie Południowym. W przyszłą Niedzielę taca gospodarcza. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Temat najnowszego numeru „Niedzieli” to oblicza patriotyzmu. „Gość Niedzielny” pisze o Współczesnych męczennikach. „Idziemy” przybliża dzieciństwo Prymasa Wyszyńskiego. „Przewodnik Katolicki” pisze o Cyfrowym detoksie. Jest także do nabycia tygodnik dla dzieci „Ola i Jaś”.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Genowefa Borowska, lat 89,

i † Wacław Zieliński, lat 84.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…        

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.