Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXXIII Niedziela Zwykła 17.11.2019

 

  1. W dzisiejszą Niedzielę przeżywamy w Kościele 3. Światowy Dzień Ubogich. W ich intencji pomodlimy się Różańcem po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa. Za przekazane dary w „Tytkach charytatywnych”, będących wsparciem dla najuboższych, serdecznie dziękujemy.
  2. Także w dzisiejszą Niedzielę odbywa się poświęcenie opłatków, które będą przez upoważnionych Panów rozprowadzane po domach w naszej parafii. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie w duchu jedności ze wspólnotą parafialną. Od najbliższego poniedziałku będzie można również nabyć Świece Caritas wspierając Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  3. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się we wtorek 19 listopada o godz. 1630 w salce obok kancelarii. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.
  4. W przyszłą Niedzielę 24 listopada zapraszamy po Mszy św. o godz. 1800 na koncert organowy oraz wokalno-instrumentalny ku czci św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej.
  5. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia w dniu 7 grudnia. Szczegóły w gablocie.
  6. Dzisiaj taca gospodarcza. Za wszystkie ofiary złożone indywidualne, na konto, do skarbonek i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Temat najnowszego numeru „Niedzieli” to senior: moc i słabość. „Gość Niedzielny” pisze o 3. Światowym Dniu Ubogich. „Idziemy” wyjaśnia sens święta: Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. „Przewodnik Katolicki” pisze o znaczeniu postu piątkowego. Jest także do nabycia tygodnik dla dzieci „Ola i Jaś” oraz najnowsze „L’Osservatore Romano”.
  8. W ostatnim tygodniu odeszła od nas:

† Ewa Piasecka, lat 46.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…     

Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.