Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

24.11.2019 Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

 1. W dzisiejszą Niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 1000 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i zostanie odmówiona Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 zapraszamy na koncert organowy oraz wokalno-instrumentalny ku czci św. Cecylii patronki muzyki kościelnej.
 3. Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 ma spotkanie formacyjne młodzież I klas szkół ponadpodstawowych, przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 4. W poniedziałek 25 listopada br. zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 z udziałem Grupy Odnowy w Duchu Świętym, a potem na modlitewne spotkanie.
 5. W sobotę 30 listopada przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Jest to dzień imienin ks. infułata Andrzeja Dąbrowskiego i ks. Andrzeja Kociołka. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 1700, podczas której będziemy się modlić w intencji Solenizantów.
 6. Za tydzień, pierwszą Niedzielą Adwentu, rozpoczynamy w Kościele nowy rok liturgiczny. Adwent bezpośrednio przygotowuje nas do godnego, chrześcijańskiego przeżycia zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, ale także na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa w mocy i chwale. Przez cały Adwent w dni powszednie Msze święte roratnie odprawiane będą o godz. 700.
 7. W ostatnią Niedzielę odbyło się poświęcenie opłatków, które są rozprowadzane po domach i mieszkaniach w naszej parafii. Roznoszący opłatki Panowie wyposażeni są w odpowiedni dokument identyfikacyjny wydany przez naszą parafię. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie w duchu jedności ze wspólnotą parafialną. W opłatek można także zaopatrzyć się w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Są świece Caritas rozprowadzane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 8. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia w dniu 7 grudnia. Szczegóły w gablocie.
 9. Listopadowa taca gospodarcza przeznaczona jest na zakup nowych, dużych drzwi do kościoła. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Za wszystkie ofiary złożone indywidualne, na konto, do skarbonek i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Temat najnowszego numeru „Niedzieli” to świeccy w Kościele. „Gość Niedzielny” jest z dodatkiem kalendarza na 2020 rok. „Idziemy” przybliża postać śp. bpa Bronisława Dembowskiego. „Przewodnik Katolicki” jest z dodatkiem 5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień grudnia. Jest także do nabycia tygodnik dla dzieci „Ola i Jaś”.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Robert Cebula, lat 49,

† Bogumiła Firaza, lat 76,

† Andrzej Ledzian, lat 66,

i † Marian Przybiński, lat 80.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…     

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.