Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

08.12.2019 – II Niedziela Adwentu. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

 

  1. Każdy dzień Adwentu przybliża nas na spotkanie z Jezusem. Pomocą do dobrego przeżycia zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, ale także do przygotowania się na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa w mocy i chwale, będą Rekolekcje Adwentowe, które rozpoczniemy w przyszłą niedzielę 15 grudnia. Poprowadzi je o. Henryk Zienkiewicz, redemptorysta z parafii św. Marka w Łodzi. Niepowtarzalny adwentowy klimat tworzą Msze św. roratnie ku czci NMP, które są sprawowane przez cały Adwent w dni powszednie o godz. 7oo. Serdecznie zapraszamy!
  2. Dzisiaj w II Niedzielę Adwentu, 8 grudnia, świętujemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Z tej racji po Mszy św. o godz. 1000 odbędzie się nabożeństwo: Godzina Łaski.
  3. W przyszłą niedzielę 15 grudnia po Mszy św. o godz. 1800 zapraszamy na spotkanie formacyjne młodzież I klas szkół ponadpodstawowych, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w 2020 roku.
  4. Na „Drzewku Szczęścia” w nawie bocznej przy ołtarzu Matki Bożej są jeszcze zawieszone informacje z imionami dzieci z rodzin niezamożnych, którym możemy pomóc fundując paczkę świąteczną. Paczki przynosimy do 18 grudnia, aby mogły dotrzeć do dzieci na czas świąt. 
  5. W opłatek można także zaopatrzyć się w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Są świece Caritas rozprowadzane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Można także zaopatrzyć się w „sianko” do dekoracji stołu wigilijnego, przygotowane przez Siostry Karmelitanki z klasztoru przy ul. św. Teresy. Zebrane przy tej okazji ofiary przeznaczone są na utrzymanie Sióstr. Polecamy także kalendarze parafialne na nowy 2020 rok.
  6. W związku z oszustami działającymi metodą „na wnuczka” Komendant Miejski Policji w Łodzi zwraca się z apelem do mieszkańców o szczególna ostrożność w kontaktach, zwłaszcza telefonicznych, z nieznajomymi rozmówcami. Szczegóły w gablocie.
  7. W dzisiejszą Niedzielę zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Za tydzień taca gospodarcza oraz zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia im. Stanisławy Leszczyńskiej. Za wszystkie ofiary złożone indywidualne, na konto, do skarbonek i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Tematem „Niedzieli” jest Polak przy konfesjonale. „Gość Niedzielny” pisze o organizowanym przez braci z Taize Europejskim Spotkaniu Młodych, które odbędzie się po Świętach Bożego Narodzenia we Wrocławiu. „Idziemy” odpowiada na pytanie: co współczesnemu wierzącemu mówi prawda o niepokalanym poczęciu Maryi? „Przewodnik Katolicki” zastanawia się komu potrzebny jest ksiądz. Jest także do nabycia tygodnik dla dzieci „Ola i Jaś”.
  9. Wczoraj 7 grudnia br. zmarł nagle w 59 roku życia i 34 roku kapłaństwa ś.p. ksiądz kanonik Sławomir Ochocki, proboszcz parafii w Gałkowie, który także posługiwał w naszej wspólnocie parafialnej. Pogrzeb rozpocznie się Mszą św. w kościele parafialnym w Gałkowie w środę 11 grudnia o godz. 1200, a po niej nastąpi złożenie ciała do grobu na miejscowym cmentarzu parafialnym. Pomódlmy się w jego intencji oraz parafian, którzy odeszli od nas w ostatnim tygodniu:

† Jarosław Lewkowski, lat 53,

† Jadwiga Sadowska, lat 80,

† Ewa Siekielska, lat 66,

† Halina Sobczak-Olczyk, lat 78,

† Henryk Tonkiel, lat 96,

i † Teresa Wajberg, lat 87.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…     

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.