Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

III Niedziela Adwentu 15.12.2019

 

  1. Dzisiaj w naszej wspólnocie rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Prowadzi je o. Henryk Zienkiewicz, redemptorysta z parafii św. Marka w Łodzi. Trwać będą do wtorku włącznie. Spotkania rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek odbywać się będą o godz. 700, 900, 1700 i 1800. Dzieci zapraszamy na godz. 1700, młodzież na godz. 1800. Spotkanie z chorymi będzie w poniedziałek o godz. 900. Zmobilizujmy się, aby dobrze przeżyć dany nam od Boga ten święty czas. Poinformujmy naszych bliskich i znajomych. Pamiętajmy o modlitwie i sakramencie spowiedzi.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18oo w ramach nabożeństwa pomodlimy się Różańcem w intencji rekolekcji, a młodzież I klas szkół ponadpodstawowych, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w 2020 roku, zapraszamy na spotkanie formacyjne.
  3. We wtorek 17 grudnia o godz. 1630 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca w salce obok kancelarii parafialnej.
  4. W czwartek 19 grudnia o godz. 1730 nabożeństwo poprowadzi Koło Przyjaciół Radia ”Maryja”i Telewizji „Trwam”.
  5. Konferencje przed chrztem dzieci w naszej parafii odbywają się w trzecie piątki miesiąca po Mszy św. wieczornej. Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest swojego dziecka, i jeśli to jest możliwe także chrzestnych, zapraszamy w piątek 20 grudnia.
  6. W poświęcony opłatek można zaopatrzyć się w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Są świece Caritas rozprowadzane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Można także zaopatrzyć się w „sianko” do dekoracji stołu wigilijnego, przygotowane przez Siostry Karmelitanki z klasztoru przy ul. św. Teresy. Zebrane przy tej okazji ofiary przeznaczone są na utrzymanie Sióstr. Polecamy także kalendarze parafialne na nowy 2020 rok.
  7. Z okazji obchodów 100-lecia istnienia Archidiecezji Łódzkiej nasza parafia zaprasza na lotniczą pielgrzymkę do Rzymu, która odbędzie się w dniach 25-29 maja 2020 roku. Szczegóły w gablocie.
  8. W dzisiejszą III Niedzielę miesiąca taca gospodarcza oraz zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia im. Stanisławy Leszczyńskiej. Za wszystkie ofiary złożone indywidualne, na konto, do skarbonek i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Temat „Niedzieli” jest wiara, która daje szczęście. „Gość Niedzielny” pisze o 50. Rocznicy święceń kapłańskich papieża Franciszka. „Idziemy” podejmuje temat przygotowania do zawarcia małżeństwa. „Przewodnik Katolicki” odpowiada na pytanie: po co nam biskupi. Jest także do nabycia tygodnik dla dzieci „Ola i Jaś”.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Lucyna Kraszewska, lat 89,

i † Bożenna Pietrzak, lat 77.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…     

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

 

Rekolekcje Adwentowe

Prowadzi o. Henryk Zienkiewicz, redemptorysta z parafii św. Marka w Łodzi

PROGRAM

15.XII.2019 III Niedziela Adwentu:

7.00 – Msza św. z nauką ogólną

8.30 – Msza św. z nauką ogólną

10.00 – Msza św. z nauką ogólną

11.30 – Msza św. z udziałem dzieci

13.00 – Msza św. z nauką ogólną

18.00 – Msza św. z udziałem młodzieży

19.30 – Msza św. z nauką ogólną

16.XII.2019 poniedziałek:

7.00 – Roraty

9.00 – Msza św. z udziałem chorych,

17.00 – Msza św. z udziałem dzieci

18.00 – Msza św. z udziałem młodzieży

17.XII.2019 wtorek:

7.00 – Roraty

9.00 – Msza św. z nauką ogólną

17.00 – Msza św. z udziałem dzieci

18.00 – Msza św. z udziałem młodzieży