Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

IV Niedziela Adwentu 22.12.2019

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji trwającego IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej.
  2. We wtorek 24 grudnia wigilia Bożego Narodzenia, z którą związana jest tradycja wieczerzy wigilijnej. Przeżyjmy ją w duchu chrześcijańskiej tradycji z najbliższymi, we wzajemnej życzliwości. Niech temu rodzinnemu spotkaniu towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa Chrystusa, śpiewanie kolęd, życzliwość i pokój. Do stołu wigilijnego nie powinno podawać się alkoholu. Tego dnia nie będzie Mszy świętej wieczornej. Natomiast o północy odprawiona będzie tradycyjne Pasterka. Do udziału w niej zapraszamy serdecznie wszystkich parafian, a także przybyłych do naszych rodzin gości.
  3. W uroczystość Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę.
  4. W poświęcone opłatki można się jeszcze zaopatrzyć w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Do nabycia są świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Siostry Karmelitanki z klasztoru przy ul. św. Teresy przygotowały „sianko” do dekoracji stołu wigilijnego. Polecamy także kalendarze parafialne na nowy 2020 rok.
  5. W piątek 27 grudnia rozpoczynamy „kolędę”, czyli tradycyjne odwiedziny naszych parafian. Z tymi, którzy zechcą nas przyjąć, chcemy się modlić, błogosławić rodzinom i dzielić się informacjami na tematy religijne, a także na temat naszej parafii. Porządek wizyt w tym tygodniu jest następujący:

27.12.2019r.  (piątek) od godz. 1600 – ul. Biegańskiego, al. Róż, ul. Cedrowa

28.12.2019r.  (sobota)  od godz. 1000 – ul. Orzeszkowej, ul. Przyrodnicza, ul. Chabrowa, ul. Folwarczna, ul. Olszowa, ul. Łagiewnicka

  1. Z okazji obchodów 100-lecia istnienia Archidiecezji Łódzkiej nasza parafia zaprasza na lotniczą pielgrzymkę do Rzymu, która odbędzie się w dniach 25-29 maja 2020 roku. Szczegóły w gablocie.
  2. W ostatnich tygodniach przeczyszczono rynny i rury spustowe kościoła i plebanii. Dach i gzyms świątyni wymagają częściowej naprawy, natomiast dach na budynku plebanii gruntownego remontu. Grudniowa taca gospodarcza jest przeznaczona na nowe, duże drzwi do kościoła. Za wszystkie ofiary złożone indywidualne, na konto, do skarbonek i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Świąteczny, podwójny numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Idziemy” i „Przewodnika Katolickiego” są z różnorodnymi dodatkami z okazji Bożego Narodzenia. Jest także do nabycia tygodnik dla dzieci „Ola i Jaś”.
  4. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Stanisław Czapliński, lat 73,

i † Janusz Jaszczura, lat 72.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…     

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.